צילום פרטי

פרוטקשן בדרום? מטיילים קיבלו הצעה "לשמור" על הרכבים שלהם בלילה

ברק כפיר וחבריו העבירו לילה באורחן במצפה רמון, שם הציע להם אחד התושבים המקומיים לשם עבור "שירותי שמירה" לרכבי השטח שלהם. הם סירבו- ושמרו בתורות בלילה

ברק כפיר וחבריו הגיעו לאזור מצפה רמון במסגרת טיול שטח. בשל הקור העז העדיפו לישון באורחן מקומי במקום באוהלים. כשהגיעו, שמו לב כי למקום אין חניה מוסדרת. אז, פנה אליהם תושב מקומי והציע להם לשלם עבור "שירותי שמירה" על רכבי השטח שברשותם- או במילים אחרות: פוטקשן.

ביקשו מהם תשלום עבור "שירותי שמירה" על הרכבים. צילום פרטי

"חבר שלי הגיע לפנינו. כשהוא הגיע ניגש אליו בחור מקומי, לא עובד של המקום וממש המליץ לו להזמין שירותי שמירה לרכבים בלילה. הוא אמר לו שזה עדיף אם הוא רוצה למצוא את הרכבים בבוקר, והביא לו מספר טלפון של איזה בחור. הוא אמר שאנחנו נותנים לו 50 ₪ לרכב והוא שומר לנו על הרכבים לכל הלילה. כמובן, שהבחור מהמגזר" סיפר ברק.

"אמרתי לו שאני לא משלם שקל לאף אחד" אמר ברק. "לא רצינו להישאר שם וגם לא רצינו להפסיד את הכסף והיה ממש קר" הוא מספר. "ובאורחן עצמו הם היו ממש נחמדים, זה ברור שזה לא אשמתם", הוא מבהיר. ועל כן ברק וחבריו החליטו לשמור בתורות על הרכבים במהלך הלילה.

לדבריהם, הובהר להם כי שירותי השמירה הם של בחור מהמגזר הבדואי, ושהתשלום יבטיח שימצאו את רכבי השטח שלהם במקומם למחרת בבוקר. לטענתם, הם ניסו לבטל את החדר ששכרו לאותו הלילה, אך ביטול ברגע האחרון לא התאפשר, ובצדק לדבריהם.

כשפנו לתחנת המשטרה המקומית הם אומרים כי השוטר שנכח בשטח אמר להם שהוא לא יכול לומר להם לשלם, אבל הוא אכן הזהיר אותם שיש הרבה גניבות באיזור, למרות שהסתייג וסיפר כי הפשיעה נמצאת בירידה.

"השוטר אמר לי אני לא יכול להגיד לך להביא או לא להביא. בשלושת החודשים האחרונים הייתה ירידה בגניבות, אבל כן הייתה פה מכה של ג'יפים שנעלמו" הוא מספר על השיחה עם המשטרה. "אני מבין אותם, ברגע שהג'יפ יורד לשטח ונעלם אין להם מה לעשות", ברק אומר ומצדד בשוטרים. לדבריו הוא מבין גם את הקושי שלהם בסיטואציה. "אני חושב שלא המשטרה ולא האורחנים במקום אשמים, ולא אף אחד, רק הממשלה שלנו שמאפשרת לזה לקרות" הוא מדגיש.

לשאלה אם פחדו להיתקל במהלך הלילה בגנבים השיב שלא. לדבריו הם שמרו בזוגות בשביל הבטחון. "אנחנו לא מפחדים, אבל אנחנו מספיק אנשים כדי לתפעל אירוע כזה אם יקרה" אמר ברק. "בסופו של יום אנחנו שמחים שלא שילמנו אגורה" ברק מבהיר ומוסיף "אנחנו אוהבים את המדבר בכל מאודנו ולא פעם אנחנו קוראים לו 'הפסיכולוג שלנו' ואנחנו תמיד אוהבים להגיע. יש מקומות שכן נותנים מענה לזה ויש שער וגדר, ומישהו שמפטרל. אז למקום הזה ספציפית לא נחזור, למרות שהוא קסום ומגניב לאללה. אבל בטוח שנחזור לאזור" הוא חותם את דבריו.

24.01.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.