צילום: ליאורה בן צור

מחריד: תושב הדרום הורשע בעבירות מין בבתו ובאלימות כלפי שלושת ילדיו

על פי כתב האישום האב נהג לבצע מעשי אינוס בבתו כשהייתה בת 12 בלבד, והכה את ילדיו במספר מקרים, לעיתים באמצעות חגורה

מאת: בתאל אלון

בית המשפט המחוזי בבאר שבע התיר הבוקר (ה') לפרסום הכרעת דין, במסגרתה הורשע תושב הדרום, בן 42, בעבירות מין בבתו כשהייתה בת 12 בלבד, ובעבירות אלימות כלפי שלושת מששת ילדיו. גזר דינו טרם נקבע. 

על פי כתב האישום, כחודש לפני שציינה הילדה בת מצווה, אביה קרא לה לחדר השינה של הוריהם וביקש ממנה לשכב לידו. לאחר שעשתה זאת, אביה סגר את דלת החדר למחצה, כיסה אותה בשמיכה והצמיד אותה אליו. לאחר שעשה זאת, האב ליטף בשיערה, סובב את ראשה אליו ונישק אותה בפיה. לבסוף, בעל האב את בתו. 

לפי כתב האישום פרטי האב ובתו אסורים לפרסום בשל הצורך להגן על פרטיותה של המתלוננת. כתב האישום מגולל את עדותה של הילדה, אשר סיפרה כי מעשי האב חזרו על עצמם מספר פעמים, לרבות פעם אחת כשאחיה הקטן שהה בחדר, ובעת ששהו בחופשה בחו"ל לרגל בת המצווה של הילדה. על פי הכתוב בכתב האישום "מספר רב של הזדמנויות נהג הנאשם לבעול את המתלוננת ולבצע בה מעשים מגונים לשם סיפוק, גירוי או ביזוי מיניים."

בנוסף לעבירות המין הואשם האב בעבירות אלימות כלפי שלושת ילדיו. על פי כתב האישום הוא נהג להכות אותם באגרופים ובעיטות, במשיכות שיער ואף בחגורה. האב נהג לאיים עליהם שמא ימרו את פיו או יעצבנו אותו, הוא אף יכה אותם חזק יותר. האב הנאשם, הכחיש את הדברים וטען כי מעולם לא נגע בבתו בצורה מינית או הכה את ילדיו. בעקבות גילוי הדברים התגרשה האם מהאב, שהאשים את סב הילדים ואת האם ש'הכניסו להם דברים לראש'. בית המשפט דחה את טענות אלו. 

"עדותה של המתלוננת נותרה עקבית, והיא עמדה על גרסתה גם במהלך חקירה נגדית ארוכה ומדוקדקת, גם כאשר נשאלה שאלות חוזרות ונשנות" נכתב בכתב האישום. "המתלוננת אף תיארה באופן מוחשי ואותנטי את תחושותיה ורגשותיה בעת שהנאשם ביצע בה את המעשים כאשר פעמים רבות תיארה בעדותה את הכאב העז שחשה."

בית המשפט ציין את האמון המלא שיש לתת בעדות המתלוננת הקטינה. לדברי השופטים יעל רז לוי, גילת שלו ואהרון משניות "בתיק זה ראו השופטים את המתלוננת מתבגרת לנגד עיניהם, וניתן לבחון את עדותה, על פני ציר הזמן ובמצבים שונים – החל ממספר חקירות בפני חוקרת הילדים, והמשך בשלוש הפעמים בהן העידה בפני בית המשפט. הרושם העולה מכל חקירותיה הינו של ילדה אשר מספרת על הדברים בלשונה ובאופן שהיא מבינה אותם, עושה מאמץ לדייק בפרטים, ומתארת את הדברים באופן ייחודי ובדרכה המיוחדת לאורך כל הדרך – בכנות, באופן לא מתלהם או קטגורי, כשהיא אינה מוסיפה או מעטרת את דבריה בתיאורים מעצימים או מוגזמים".

20.01.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.