צילום: דוברות המשטרה

לאחר סוף שבוע של התפרעויות בכבישי הדרום: עלייה חדה במקרי הרכבים שנפגעו מיידוי אבנים

בצל אירועי הפשיעה בסוף השבוע האחרון דיברנו עם בעלי מוסכי זגגות רכב, שסיפרו לנו על העלייה במקרים של כלי רכב שנפגעו כתוצאה מיידוי אבנים. "אליי הגיעו 17 אוטובוסים בסוף השבוע" סיפר אחד הבעלים.

מאת: בתאל אלון

יידוי אבנים זה כבר ביטוי שגור בפיהם של נהגים בכבישי הדרום אך בסוף השבוע האחרון ההתפרעויות בצל המחאות על נטיעות קק"ל הגבירו את כמות המקרים ורכבים רבים נפגעו. שוחחנו עם בעלי מכוני זגגות רכב בבאר שבע והם סיפרו לנו על העלייה החדה בעבודה שלהם.

"אליי הגיעו 17 אוטובוסים סוף השבוע האחרון" סיפר בעלים של מכון זגגות רכב שעובד עם אוטובוסים. "ביומיים של ט"ו בשבט, של הנטיעות. היה הרבה נזק. יש הרבה יותר נזק ממה שמדווח" הוא אומר. בעלים נוסף סיפר כי הוא מעריך שבסוף השבוע האחרון היו אצלו כ-20 רכבים עם מקרים של שמשות מנופצות. בעלים אחר הוסיף, כי ההוא וצוות העובדים שלו עובדים עד שעות הלילה בגלל העומס.

בעלים של מכון נוסף הנמצא בעמק שרה אמר לנו שזה אבסורד, כי מי שמגיע לתיקוני שמשות מנופצות הם יהודים ובדואים כאחד, וכי מי שזורק אבנים פשוט לא עושה הבחנה. אותו בעל מכון סיפר כי הגיע אליו תושב בדואי שנסע עם 3 ילדים ברכב שנפגע, וכי הנהג היה מבוהל ועדיין בחששות על הילדים כשהגיע אליו.

שמואל יושבייב ממכון אילן קאר גלאס אומר כי גם אצלו הוגשה עליה במקרי הרכבים שנפגעו מיידוי אבנים. הוא מדגיש כי זה לא קרוב למה שהיה במבצע 'שומר החומות' אבל הוא מעריך שהייתה עליה של לפחות 15% מכמות העבודה השוטפת. עוד מוסיף שמואל כי מקרה חריג הגיע אליו במהל סוף השבוע בו נהג מונית הגיע עם שלושה חלונות מנופצים במונית שלו כתוצאה מאבנים. מעבר לסכנה המטורפת שבידוי אבנים ופגיעה ב3 חלונות במקביל, מדובר במקור ההכנסה של הבן אדם שכעת אפילו לא יכול לעבוד. בנוסף מוסיף שמואל כי חלק מהאנשים שמגיעים אליו טוענים כי הם אפילו לא ניגשים להגיש תלונה במשטרה. "למה להם? זה סתם בזבוז זמן" הוא אומר שהם טוענים.

האזינו לריאיון המלא עם שמואל.

18.01.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.