צילום: דוברות המשטרה

ח"כ קרעי על סערת הנטיעות בנגב: "ממשלת ישראל מתנהלת כמו ממשלת האחים המוסלמים"

אחרי העימותים בזמן הנטיעות בנגב והעבודות שהופסקו זמנית, הפרות סדר אמש של תושבים בתוך היישובים רהט,תל שבע ושגב שלום. ראש העיר רהט, פאיז אבו סהיבאן, בראיון הבוקר "טוב שעצרו את הנטיעות". שי חג'ג' ראש המעצה האזורית מרחבים "התחושה היא שאין שליטה של ממשלה"

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד התייחס הבוקר לעבודות שהופסקו "פשוט כניעה לטרור. אלימות, זריקות אבנים על אטובוסים, אבנים על מסילות רכבת. טרור לאומני. יש כאן מלחמת עצמאות על הנגב והממשלה תוך פחות מ-24 שעות- יאיר לפיד מרים דגל לבן ואומר 'אנחנו עצרים הכל, אנחנו נכנעים לטרור' ויאיר גולן לא רק אומר 'אל תדאגו' אומר להם 'תמשיכו לעשות מה שאתם עושים בשטח'".

יו"ר מרכז השלטון האזורי וראש המועצה האזורית מרחבים, שי חג׳ג׳, התייחס הבוקר גם כן לסערת הנטיעות "עצוב לי מה שקורה בנגב, התחושה היא שבאמת אין פה שליטה של ממשלה. די מדאיג אותי כתושב הנגב. קיוותי שיהיה אחרת ולצד זה אני אומר צריך לפתור את הבעיות של הבדואים ולעזור להם כן לרכוש השכלה וכן שתהיה להם תעסוקה וכן שיהיו להם מגורים נורמליים. אבל לא יכול להיות שימנעו מאיתנו נטיעות בארץ ישראל בנגב. אני פשוט בהלם מהסיפור הזה. זאת בושה לממשלה ישראל שבכלל מנהלים על זה וויכוח."

פאיז אבו סהיבאן, ראש עיריית רהט "זה טוב שעצרו את הנטיעות. נעצרו המהומות אבל זה לא היה צריך לקרות. לא מותר לאף אחד להתפרע, אבל הממשלה חייבת לתת פתרונות לאנשים האלה, מדובר על 300 אלף בדואים גרים סה"כ על 2.5% משטח הנגב, הם לא רוצים לבנות מדינה שמה ולא רוצים לבנו שם בתים צבאיים."  

13.01.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.