ההתפרעויות אמש בכביש 25: הבוקר חודשו הנטיעות בסמוך לחורה

נטיעות קק"ל בסמוך לחורה חודשו הבוקר אחרי ערב סוער של התפרעויות בכביש 25. ח"כ אופיר אקוניס שהיה אתמול בנטיעות אמר בראיון הבוקר "השנאה והסטנה שניבטה מעיני התושבים הייתה מצמיתה". מנהל אגף החינוך בשגב שלום בראיון "העצים האלה באו לחבל בתהליך"

כזכור, כמחאה על נטיעות קק"ל, התפרעויות אתמול בכביש 25 וידויי אבנים אל עבר רכבים. כביש 25 נחסם עד להשגת שליטה של משטרת ישראל על האירוע. במהלך האירוע נעצרו שמונה עשר חשודים בידוי אבנים והפרת סדר, ושני שוטרים נפצעו קל מאבנים וזיקוק. רכב של עיתונאי 'הארץ' הוצת אתמול והוא נאלץ להימלט לעסק בסמווך עד שכוחות משטרה חילצו אותו.

אל מול המחאות של רע"מ והרשימה המשותפת, אתמול הגיעה סיעת הליכוד לאזור לנטוע עצים. השר לשעבר, ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד אמר הבוקר בראיון לתוכנית 'בוקר טוב דרום' "אנחנו נסענו על הציר מצומת שוקת לכיוון ערד, פנינו ימינה לכיוון האתר, השנאה והסטנה שניבטה מעיני התושבים הייתה מצמיתה. מי שעמד לאורך הציר, כל העומדים והעומדות, החל מילדים קטנטנים בגיל 3-4. כמובן בלי הכללה ולא כולם היו לאורך הציר, אבל מי שהגיע והתקרב לכוחותינו."

קאמל אל עמרני, מנהל אגף החינוך בשגב שלום, הגיב הבוקר על ההתפרעויות אתמול ביישוב "אין ספק שזה מעשה מגונה, אנחנו מגנים אותו בתוקף, אנחנו לא בעד התפרעות ולא חושבים שזה הצעד החכם לעשות." על ההתגדות של התושבים הבדואיים לנטיעת העצים אמר "הנושא הוא לא נטיעת עצים באדמות הנגב, אלא העצים האלה באו לחבל בתהליך, שח"כ מנסור מוביל שזה סוג של הכרה ביישובים באותו אזור, על מנת לחמם את האווירה ולמנוע התקדמות התליכים ולהוביל פירוק הממשלה.אני לא חושב שיש צורך בתגבור כוחות משטרה, אני חושב שיש לנהל מו"מ עם אנשים. אני חושב שהעניין פתיר, לעצור את הנטיעות כרגע עד שתהיה החלטה ממשלתית לסוגיה של האזור הזה."

אלמוג כהן, יו"ר הועד להצלת הנגב, אמר הוסיף הבוקר בראיון "יש גורמים שמחפשים את ההזדמנות איפה לבוא ולשרוף את הנגב על כל יושביו."

12.01.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.