צילום: בתאל אלון

התפרעויות בנגב על רקע משבר הנטיעות: יידוי אבנים על אוטובוסים והנחת אבנים על מסילת רכבת

צפו: שני שוטרים נפצעו קל במהלך האירועים החריגים שהתרחשו בכל רחבי הנגב, הוועד להצלת הנגב: "ממשלה שנשענת על קולות האחים המוסלמים איננה יכולה לחתור לציונות"

מאת: בתאל אלון ופלד ארבלי

בעקבות משבר הנטיעות, החלה בשעות הערב התפרעות של תושבי המגזר הבדואי בנגב שבאה לידי ביטוי בכמה מוקדים. תחילה רכבת נוסעים בלמה לאחר שנהג הקטר זיהה כי הונחו אבנים על מסילת הברזל.
המכשול הוסר. שוטרים הגיעו למקום, החלו סריקות ונפתחה חקירה.

בכביש 25 סמוך לנבטים התקבל דיווח אודות יידוי אבנים לעבר אוטובוס ורכב פרטי. לרכב הפרטי נגרם נזק.

מהוועד להצלת הנגב נמסר בתגובה: "לצערנו חוסר המשילות בנגב ממשיך לתת אותותיו, הפעם חטאה היחיד של מדינת ישראל היא שתילת עצים באדמות מדינה. ממשלה שנשענת על קולות האחים המוסלמים ומנסור עבאס איננה יכולה לחתור לציונות. אנו דורשים מהשר לביטחון פנים וראש הממשלה להכפיל את כוחות השיטור והאכיפה בנגב , "שומר חומות 2" מעבר לפינה. אנו מזכירים שציר 25 מוביל לבסיס חיל-האוויר נבטים".

אורטל פרלמן שמואלי וג'ולי קייט, מראשי הפורום לקידום הנגב מסרו בתגובה להתפרעויות בכביש 25:
"מי שחשב שאירועי שומר החומות מאחורינו, טועה טעות מרה. בהזדמנות הראשונה מעשי החבלה חוזרים ומאיימים על תושבי הנגב. ככה לא פותרים אי הסכמות. ככה מייצרים אווירת אימה ומסכנים חפים מפשע. אנו קוראים למערכת אכיפת החוק להתערב בדחיפות לעצירת מעשי החבלה בכבישים ומיצוי הדין עם המחבלים!".

לאחר כשעתיים המשטרה השיגה שליטה על האירוע. במהלך הפעילות נפצעו קל שני שוטרים (מאבן וזיקוק) והם מטופלים במקום. הפעילות המשטרתית במקום נמשכת תוך גילוי אפס סובלנות כלפי מפרי הסדר.

11.01.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.