צילום: דוברות המשטרה

קטטה והפרות סדר: 12 בני אדם נעצרו בהילולת הבאבא סאלי בנתיבות

למרות מגבלות הקורונה, אלפים השתתפו בהילולת הבאבא סאלי בעיר

מאת: בתאל אלון

לאחר סאגה ארוכה ותחת מגבלות, התרחשה אמש הילולת הבאבא סאלי בנתיבות. את ההילולה פקדו אלפי משתתפים, אשר כניסתם הותרה אך ורק לשטח המקיף את ציון הקבר, ולא לציון עצמו. שהייתם בשטח הוגבלה לשבע דקות בלבד.

לאירוע הותרה כניסת משתתפים בעלי תו ירוק בלבד, ולא הותרה הקמת דוכני מכירות. בשטח נכחו כוחות משטרה ומג"ב רבים אשר אכפו את ההנחיות וניסו לשמור על הסדר הציבורי. במהלך הערב התרחשה קטטה והפרות סדר. במהלך האירועים נעצרו 12 משתתפים. על פי הודעת המשטרה לא התרחשו פריצות מחסומים.

העצורים בנתיבות. צילום: דוברות המשטרה

האירוע התקיים תוך ויסות המשתתפים באמצעות שרוולי כניסה למתחם המקיף את ציון הקבר. בריאיון ל"בוקר טוב דרום" אמר הרב אביאל חיים חורי כי לדעתו עצם קיומם של שרוולי הכניסה הוא זה שיוצר עומס.

"הכמות שהגיעה פחותה משמעותית משנים שעברו" אמר הרב חיים חורי, והוסיף: "אני אמרתי שזה מה שעלול לירות לעצמנו ברגליים. מתחם הקבר יושב על 200 דונם, שטח פתוח. יש לך מרחבים אדירים, אבל לצופף את כולם לגדרות כאלה ואחרות, קשה לי להבין את התבונה מאחורי דברים מסוג זה".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיב: "שיטת 'האמבטיה' של המשטרה אמש בהילולת הבבא סאלי נכשלה כליל. עומס, לחץ, סכנת חיים ממשית ואין ספור פריצת מחסומים של ציבור בתוך מכלאות ומאידך אלימות קשה של שוטרים ומאבטחים מפוקפקים של חברות אבטחה שחוסכות בכסף ומביאים מאבטחים בלי הכשרה מינימלית. כך לא מתארגנים לאירוע בסדר גודל כזה".

06.01.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.