צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

רוביק דנילוביץ' על לכתו של הרב יהודה דרעי: "היה מגדלור של אמונה, עמוד אש של תבונה"

ראיון הבוקר עם רוביק דנילוביץ', ראש עיריית ב"ש, על רב העיר יהודה דרעי שהלך אתמול לעולמו "לי הוא היה לעזר רב. בחוכמתו הרבה הוא חיבר תמיד בין כל חלקי העיר, היה גשר לאוכלוסיות השונות"

הרב יהודה דרעי היה קרוב ל-30 שנה רבה של העיר ב"ש "איש חכם, תלמיד חכם המרא דאתרא שלנו, רב העיר, יו"ר בתי הדין. אדם גאון, שידע באמת לשלב, להאדיר את תורת ישראל אבל להתנחל בלבבות של כל תושבי העיר ב"ש. הוא היה מגדלור של אמונה, עמוד אש של תבונה ובחוכמתו הרבה הוא חיבר תמיד בין כל חלקי העיר, היה גשר לאוכלוסיות השונות מכל הדעות, ההשפות והתרבויות שיש לנו כאן בעיר ב"ש. אני מוכרח לומר שלי הוא היה לעזר רב, כי לנהל עיר עם מורכבויות עם לא מעט חילוקי דעות, אתה צריך מנהיגות רוחנית שגם יודעת לקבל החלטות, ובא תמיד ברוח טובה ובמאור פנים כדרך תורת ישראל הקדושה, דרכיה דרכי נעם ונתיבותיה שלום, וכך הוא פעל."

עוד הוסיף דנילוביץ' "בסופו של דבר בטח כשיש מנהיג רוחני כזה לעיר האבות, צריכים לקבל כל מיני החלטות, זאת עיר שהיא מאוד מסורתית, מצד שני הגיעו אליה הרבה מאוד תרבויות ועולים מכל קצוות תבל, היכולת שלנו לדור יחד, לכבד אחד את השני, לקבל האחד את השני, לדעת שלכל אחד יש את הצרכים שלו, אתה צריך מנהיג רוחני אמיץ שיודע גם לתת מענים ופתרונות. הוא ליווה אותי בכל ההשבעות שלי, בארבע ההשבעות שלי אחרי כל מערכת בחירות, הוא היה שם לצידי, בירך, נתן את הגיבוי.

על החודשים האחרונים אמר ראש העיר "הוא באמת היה אחד המועמדים המובילים לראשון לציון, הרב הראשי לישראל. לצערנו בחודשים האחרונים ראינו שמשהו קורה והוא לא חש בטוב, כולנו ייחלנו והתפללנו, באמת כולם התפללו שהרב ישוב לאיתנו, ולצערנו ולכאבנו איבדנו את אחד הדמויות הגדולות בישראל. איש שבימים האלה חיבר בין האנשים. זאת אבדה גדולה, כשהספדתי אותו אתמול בירושלים, אמרתי שזאת אבדה גדולה לעולם התורה וזאת אבדה גם לחברה הישראלית כי הוא תמיד מצא את דרך המלך, את דרך המפשר, דרך המחבר והמלכד, וזה כל כך חשוב היום בעם ישראל"

במהלך ההלוויה הודיע הראשון לציון הרב יצחק יוסף כי בנו של הרב יהודה דרעי, הרב אברהם דרעי, ימשיך את תפקידו. "בהזדמנות זו אנחנו רוצים להכתיר את בנו, רבי אברהם דרעי, אני יודע שזה היה רצונו של המנוח. הוא רצה שבנו יישב תחתיו" אמר הרב יוסף והוסיף: "אנחנו ממליכים אותו עכשיו, שאף אחד לא יהין חס ושלום להפר את הדבר הזה. נמצא פה ראש העיר. הוא שומע את הדברים"

רוביק דנילוביץ' אמר בראיון "אני חושב שלא נכון לעסוק בזה, בטח לא עכשיו. יש חוק במדינת ישראל וברגע שזה יהיה רלוונטי נפעל כולנו בהתאם לחוק" עוד הוסיף "תרשה לי לכבד את גדולי התורה, אבל אני לא עוסק בנושא הזה, אני ראש עיר וראש עיר עוסק בנושאים האלה במסגרת החוק ובהתאם לנהלים. אני חושב שראוי, בטח בימים האלה, להרכין ראש ולהתייחד עם זכרו, לחזק את המשפחה את הרבנית היקרה והילדים המסורים שלא משו ממיטתו, אנשים באמת מסורים, בהזדמנות הזו בשם כל תושבי העיר לחבק אותם ולחזק אותם."

אריה דרעי, אחיו של הרב יהודה דרעי זצ"ל, במהלך הלוויה. צילום: חיים גולדברג/ פלאש 90

10.07.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.