צילום: דביר ידעי

"זה רגע מורכב": החל פינוי ההריסות של 15 הבתים בקיבוץ רעים

במסגרת התוכנית של מנהלת תקומה, החל פינוי כמה מהבתים ההרוסים בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר. נעם מרק, חבר הקיבוץ, מסר: "זהו רגע מאוד מורכב עבורנו".

מאת: דביר ידעי

קיבוץ רעים הוא אחד מהקיבוצים שסבלו רבות מהטבח שהתרחש ב-7 באוקטובר. בקיבוץ גרו כ-200 חברים, וכעת רוב חברי הקיבוץ נמצאים בתל אביב, ורק בודדים אינם מוכנים לעזוב אותו. במהלך הטבח הנורא נרצחו בקיבוץ 7 חברים ועוד עשרות מכוחות הביטחון שלחמו שם. 4 החטופים מהקיבוץ חזרו בעסקה הראשונה.


פינוי הריסות הבתים ברעים. צילום: דביר ידעי

נעם מרק, חבר קיבוץ רעים, שיתף: "זה רגע מורכב. מצד אחד מאוד רצינו שזה יקרה כדי שנתחיל את השיקום שלנו, ומצד שני יש כאן חיים שלמים של משפחות שנהרסים מאחורי הגב שלי. יש לנו הרבה יותר שאלות מתשובות, אנחנו לא יודעים כמה זמן זה יימשך כל הסיפור הזה".

 

בנוגע למלחמה מול חמאס מרק קבע: "למלחמות אין סיום. המלחמה צריכה להסתיים בזה שיהיה ברור - אם הם מטפטפים, אנחנו משמידים. אנחנו צריכים לראות שהמדינה עומדת בזה".

נעם מרק. "אני מאמין במדינה וסומך על האנשים". צילום: דביר ידעי

לשאלת רדיו דרום בעניין עסקה מסתמנת אמר מרק: "אין פה משפחה שלא מכירה מישהו, שלא מכירה חטוף או שזה מישהו ממשפחתה. אנחנו אומרים בצורה מאוד ברורה: צריך לעשות עסקה בכל מחיר, ואחר כך לעשות את ההתחשבנות. אני סומך על המדינה, אני מאמין במדינה, ואני סומך על האנשים, ראינו איך הם תפקדו. כל אומות העולם צריכות ללמוד מאיתנו. לעם ישראל יש עוצמות".

נופר זוהר, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברת טלאור כראדי, אותה חברה שאחראית על פינוי הבתים ביישובי העוטף, שיתפה את רדיו דרום במורכבות העבודה: "הרגישות כאן היא הרבה יותר גדולה ממה שאנחנו רגילים לעשות בפרויקטים רגילים. אתה תמד חייב להיות רגיש לתושבים, זאת אומרת שאם יש תושבים שרוצים שאנחנו נדחה את הפינוי כי קשה להן, אנחנו מקבלים את מה שהם אומרים".

09.07.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.