האם הקאנטרי קלאב בבאר שבע בסכנת סגירה? "כנראה שרוביק דנילוביץ' לא אוהב את הציבור שלו"

יוסי בנננו, מנכ"ל הקאנטרי קלאב בבאר שבע, מתכוון לעשות הכול על מנת שעליית המחירים לא תחייב אותו לשלם רטרואקטיבית לעירייה סכום של כמעט 2 מיליון שקלים: "במקום שהעירייה תעזור, היא מנסה להשמיד אותנו". מהעירייה נמסר: "ההליך נמצא בוועידת ערר"

מאת: דביר ידעי

גל עליית המחירים בישראל משפיע רבות על המשק, וכבר בשבועות האחרונים העלו בבאר שבע את מחיר הארנונה ב-2.5%. מי שעלול להיפגע מזה אנושות הוא הקאנטרי קלאב בעיר שמשמש את תושבי העיר והאזור שנים רבות.

הקאנטרי בבאר שבע. העירייה לא מתחשבת?

יוסי בננו, מנכ"ל הקאנטרי קלאב בבאר שבע, סיפר לרדיו דרום: "העירייה והעומד בראשה יכולים לגרום לכך שיתחשבו בנו. עברנו קורונה, עוברים מלחמות, מה הם רוצים, שנעשוק את המינויים ונדרוש מהם לשלם יותר על המינוי ויותר על כניסות יומיות?! חוצפה של הנהלת העיר. במקום לעזור, הם מנסים להשמיד אותנו".

בפוסט שפורסם בפייסבוק תהה י', אחד מתושבי העיר: "למה להרוס כל דבר טוב בעיר? למה לפגוע בעסקים שמשרתים את הציבור הרחב, ועוד את הקאנטרי, שגם ככה אנחנו לא שופעים בבריכות בעיר". י' סבור, "כנראה ראש העיר החליט לסגור את הקאנטרי בכל מחיר. אני לא מעוניין לנסוע לאופקים כדי ליהנות מבריכה ציבורית". בתגובות לפוסט היו דעות לכאן ולכאן, אך ניכר שהקאנטרי הוא מקום משמעותי מאד לתושבי העיר באר שבע.

בהנהלה מחפשים פיתרון. "העירייה מבקשת תשלום רטרו של כמה שנים"

בננו מפרט יותר את הדרישה של העירייה. "העיריה מבקשת להעלות את ההסכם של הארנונה לכמעט מיליון ש"ח בשנה, מה שהיה 560 אלף בשנה". בנוסף לזה, העירייה מבקשת "תשלום רטרואקטיבי של כמה שנים, שזה יכול להגיע לעוד כמה מיליונים. הסכמנו לשלם את הסכום של 940 אלף כל שנה. לגבי הרטרו אנחנו לא מסכימים ולא יכולים".

הקאנטרי בבאר שבע. מהעירייה נמסר: "התהליך בוועדת ערר"

"ישנם מוסדות ציבוריים שפטורים מארנונה", מסביר בננו ומוסיף, "אפשר לתת 90% פטור כמו בערים אחרות. כנראה שראש העיר לא אוהב את הציבור שלו. מי מגיע לקאנטרי? הרוב היום הם מיעוטי יכולת שרוכשים מנוי משפחתי במחיר מצחיק של 1000 ש"ח לשנה לבן או בת משפחה". הברירות שנותנו הם עליית מחירים מסיבית, או בית משפט והגרוע מכול יכול להיות שלא ירצו להמשיך בקיום המקום".

מעיריית באר שבע נמסר שהתהליך נמצא בבדיקה בוועידת ערר, על כן יש להמתין ולראות מה יהיו תוצאות הוועדה.

09.07.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.