צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

"אין לנו מפקדים שרוצים להילחם ולסיים את העבודה"

לאחר תשעה חודשים השבעה באוקטובר מתגלים עוד ועוד מחדלים. החל מהתעלמות מצד תושבים שהתריעו על הסכנה שבפתח ועד לגורמי מודיעין שנתקלו בזלזול מצד דרגים בכירים. איתי פכטר, תושב כפר עזה, בראיון הבוקר על האכזבה מהצבא, הדרישה להחליף את המפקדים ומתי ישוב לביתו

פכטר סיפר שהם מפונים עדין והחזרה הביתה לא נראית באופק "אנחנו בשפיים עדין. אנחנו אמורים, אם הכל יהיה כמתכונן, לעבור בין ספטמבר לנובמבר לקיבוץ רוחמה, ליישוב הזמני ואז חזרה לשער הנגב לבית ספר שהילדים לומדים."

על התחקירים והמחדלים שנחשפים אמר "לא מפתיע אותי שום דבר, עוד יתגלו המון המון דברים. אין לנו צבא שרוצה להילחם, התפיסה שלנו היא תפיסה של שנים שהיום אנחנו מכים על חטא. אין לנו מפקדים שרוצים להילחם. הבעיה היא בעיקר בצבא וגם בממשלה, שני הדברים הולכים ביחד. אבל המחדל הגדול ביותר שהיה- שלא היה צבא ששמר עלי בשבעה באוקטובר- זה הצבא. זה המדיניות של הרמטכ"ל, של אדון חליוה שישן באילת במלון שלו, של ראש השב"כ, של אנשים שהיו יהירים, זחיחים ושחצנים. אין לנו צבא" עוד הוסיף "אתה לא יכול לנצח כשאין לך מפקדים שרוצים לסיים את העבודה ולהילחם ולהביא שקט. אני חושב שכל המפקדים חושבים על הפנסיות התקציביות שלהם, וזה לא מעניין אותם. שר הביטחון מדבר על הסדרות בצפון, איזה הסדרות? מי בצפון יחזור היום לבתים שלו?"

"בסופו של דבר אנחנו נצטרך שכולם ילכו הביתה, אחד-אחד, מה זה הביתה? לכלא. מה שקרה בשבעה באוקטובר לא היה דבר כזה, יום כיפור 2. זה פשוט לא נקלט, אנשים ממשיכים הלאה כאילו כלום לא קורה. חטופים יש לך שם, חמאס לא הפלת, לא הבאת מישהו אחר שיהיה בתוך הרצועה, איפה מרכיבי הביטחון ברצועה, מה קורה בצפון? מה חיזבאללה יזוז 10 ק"מ מה יקרה? פתאום יעשו הסדרה ולאט לאט הם יחזרו בלי שנשים לב. מיש מתושבי הצפון יחזור היום? מי מתושבי הדרום יחזור?"

08.07.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.