צילום פרטי

"זכות להיות לוחם למרות המחירים": רם לוי, שלחם ונפצע בעזה ומנסה להשלים את הלימודים בבן גוריון בראיון

רם לוי, סמל מחלקה בגדוד מילואים של הנדסה וסטודנט לתואר שני באוניברסיטת בן גוריון, מספר בראיון הבוקר על הלחימה בעזה, הפציעה שספג, איך זה להיות סטודנט תוך כדי המילואים ומה הרגיש שמרצים חתמו על עצומה נגד המדינה?

רם לוי. צילום: פרטי

רם לוי, סטודנט לתואר שני באוניברסיטת בן גוריון סיפר הבוקר בתוכנית "בוקר טוב דרום": "אני מסיים את הפעימה השלישית שלי במילואים והייתי כ-200 ימים ואני נמצא תחת גדוד מילואים של הנדסה והיינו הכוח המתמרן בתוך החטיבה, נכנסנו לעזה והובלנו את הכוח. אחרי שבוע שאנחנו פותחים צירים ומפוצצים מבנים, הכלי שלי חוטף נ"ט ופוגע בי ואז ירו עליי עוד צרור והבנתי שנפצעתי. יש לי שני חברים שנפגעו ואני זוכר שפינו אותי לשיב"א".

הצלחת ללמוד משהו? 

"אנשים אמרו לי שנשארו לי שתי נשמות ואני מתחיל לחזור לעצמי. אנחנו יודעים שעוד חמישה חודשים אנחנו חוזרים למילואים וההחלטה שלי כרגע היא לנסות לצלוח את הסמסטר".

כמה באוניברסיטת בן גוריון באים לקראתך? 

"תחת המחלקה שלנו מתחשבים ובאים לקראתי אבל אתה סוחב עם עצמך פציעה ופתאום אתה מקבל הודעה שנופל חבר והטירוף הזה הוא משוגע. גם כשאתה מנסה לחזור לעצמך זה קשה. בסוף שלושה חודשים להכניס בחודש זה קשה ומורכב. יש קורס שאני מוותר עליו ואני לא יודע מתי אני אשלים אותו".

אתה מקבל את מה שאתה זכאי?

"אני לא יודע למה אני זכאי. הראש שלי תקוע בחבר שלי ובלראות את אשתו מפסידה אותו. מי שלא היה שם בכלל לא מבין על מה אתה מדבר והיום אני מתחיל ליצור קשר עם הגורמים באקדמיה. אנחנו משלמים מחירים במילואים ויש מחיר שאנחנו לא צריכים לשלם ואני מצפה שגם האוניברסיטה וגם המל"ג יבואו לקראתי ואם אני בא לקראת המדינה אני מצפה שיבואו לקראתי".

04.07.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.