צילום: יוסי איטח

כתב אישום הוגש נגד צעיר מהמגזר הבדואי שהיה מעורב בתאונת פגע וברח בב"ש שבה נהרג גבר בן 81

מוסא אבו אל מאדי (21) משבט אבו רקייק, מואשם שחצה צומת בבאר שבע באור אדום, פגע בהולך רגל, שחצה את הכביש והרג אותו.

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד מוסא אבו אל מאדי (21) משבט אבו רקייק, שלאחרונה חצה צומת בבאר שבע באור אדום, פגע בהולך רגל, שחצה את הכביש והרג אותו.

מכתב האישום עולה כי ב-15.06.24, בשעות הערב נהג אבו אל מאדי ברכבו ברחובות באר שבע, זאת על אף כי רישיון הרכב שלו לא היה בתוקף כבר מספר חודשים. באותו מועד צעד המנוח (81) עם בני משפחתו באחד הרחובות הראשיים. באחת מהצמתים לאחר שהאור ברמזור להולכי הרגל התחלף לירוק, החלה הקבוצה לחצות במעבר החצייה כאשר המנוח ובנו צועדים ראשונים. אז התקרב אבו אל מאדי עם רכבו אל מעבר החציה, כשהוא נוהג בו במהירות מופרזת. למרות שדה הראיה, אשר עמד לרשותו, ולמרות שאבו אל מאדי ראה, כי ברמזורים שבכיוון נסיעתו דולק אור צהוב ולאחר מכן אור אדום לא עצר את רכבו לפני מעבר החציה. 

אבו אל מאדי המשיך לנהוג את רכבו במהירות המופרזת כמתואר לעיל, בלם את רכבו רק בסמוך לפני מעבר החציה ונכנס עם רכבו לתוך מעבר החצייה ופגע במנוח. לאחר פגיעת הרכב נישא המנוח עליו עד שהופל על הכביש. אבו אל מאדי אשר ידע שבתאונה למנוח נגרמו חבלות חמורות, לא עצר את רכבו במקום התאונה כדי לעמוד על תוצאותיה ולא הזעיק עזרה אלא המשיך בנסיעתו. כתוצאה מהתאונה המנוח נחבל חבלות חמורות והוא נותר לשכב על הכביש באזור התאונה עד אשר פונה ע"י מד"א במצב אנוש ותוך פעולות החייאה לבית-החולים "סורוקה", שם נקבע מותו בסמוך לאחר הגעתו.

במקביל הגיש עו"ד סיגל בקשת מעצר עד תום ההליכים ובקשה לפסילת רישיון שם צוין:"... המשך נהיגתו יהווה סכנה ברורה לציבור המשתמשים בדרך, וכי המשיב אינו מודע לאחריות הכבדה שמוטלת על מי שאוחז בהגה."

לאבו אל מאדי יוחסו עבירות של המתה בקלות דעת, הפקרה לאחר פגיעה ונהיגה ללא רישיון רכב תקף. התיק נחקר על ידי תחנת משטרת באר שבע ובוחני התנועה במרחב הנגב.

24.06.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.