שכונות שלמות ללא גני ילדים בערד: "אנחנו מרגישים שלא מתייחסים לצורך הבסיסי של הילדים שלנו"

הורים בערד זועמים על כוונת העירייה לסגור גנים שלמים בעיר. ראש העירייה, יאיר מעיין: "הזוגות הצעירים עזבו את העיר"

מאת: דביר ידעי

מצוקה גדולה בעיר ערד לאחר שהוחלט לסגור ארבעה גנים בשכונה שלמה בעיר. "בחודש מאי התחילו השמועות על סגירת גנים בערד", כך מספרת קרינה רקוביץ' שמתגוררת בעיר כבר יותר מ-20 שנה. זה אחד הרגעים שבהם רקוביץ' מתחילה לעכל את המשמעות של סגירת הגנים והסכנה הגדולה שגם הגן שבו הילדה שלה נמצאת עלול להיסגר: "מדובר בגן מדהים מכל בחינה. הגננת שם היא מהממת, אני סומכת עליה בכל דבר שהיא עושה. ובנוסף המיקום של הגן נוח לי כי הוא מאוד קרוב לי לבית", כך מספרת רקוביץ'.

רקוביץ' מבהירה: "אני יכולה להבין שיש צורך לסגור גנים, אני מבינה שמגיע גם לחינוך המיוחד את המבנים הנדרשים, אבל השאלה היא בהשלכות. אם בחרתם להעביר אותם גן, אז המינימום זה לא לפזר את הילדים שהיו ביחד בין גנים נוספים, אלא תעבירו אותם כמקשה אחת".

לטענתה, המציאות החדשה שבה גם הילדים לא יהיו בגן שהם רגילים אליו, גם לא יהיו עם הגננת שהם כל כך אוהבים וגם יהיו מפוזרים בין גנים חדשים תיצור קושי מאוד גדול בהסתגלות.

אמא נוספת, נעמה ארמוני, זעמה בפוסט בפייסבוק: "ביזיון של מחלקת החינוך בעיר! האם הגיוני שארבעה גנים נסגרים בעיר הזאת? ורד, כלנית, חבצלת ורותם. האם הגיוני שאזור שלם נמחק ממפת הגנים?!? מהקאנטרי ומעלה אין גן אחד?? שכונות שקד, רותם, אחווה, חבצלת, מואב וגל נמצאים לא גן אחד אפילו".

עוד הוסיפה ארמוני: "כמובן שיהיה שיבוץ חדש באזור אחר לגמרי, ואם אני לא ניידת, איך אני אמורה להגיע לשם? זה אומר שיהיו בגן שלנו כ-35 ילדים! ילדים שהיו ביחד שנה שלמה יתחילו לפצל אותם?".

ראש עיריית ערד יאיר מעיין מסר בתגובה: "בשנים האחרונות עזבו את העיר מעל 9,000 תושבים וכל הזוגות הצעירים, וכמות התלמידים במוסדות החינוך בירידה מתמדת. גם בשנה הקרובה יש ירידה משמעותית בהרשמה במוסדות החינוך בעיר, ירידה של 60 תלמידים בבתי הספר היסודי ורק 100 ילדים בשכבה בגני הטרום חובה. כתוצאה מכך יש הרשמה נמוכה לגני הילדים וגנים בהם פחות מ-15 ילדים. ולכן השנה ייסגרו ארבעה גני ילדים ונפתח גן חדש לחינוך המיוחד. פריסת הגנים והגנים שנסגרו נקבעה על ידי גורמי החינוך בעיר בהתאם לכמות הנרשמים בכל גן והפיזור הגיאוגרפי של הנרשמים. בחלק המזרחי של העיר כמות הנרשמים מועטה ופריסת הגנים בהתאם. השיקול החינוכי המוביל לרכז בכל שכונה שיש בה מספיק נרשמים גם גן טרום חובה וגם גן חובה במבנים צמודים או סמוכים".

23.06.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.