צילום: דובר צה"ל

"הצליחו להוציא גופה 99% שלמה, הם אמרו שהיה פה משהו מעל הטבע כי חשבתי שאין פה מה לקבור"

יצחק לוי, דודו של יקיר יעקב לוי ז"ל שנפל באסון הנמר"ה בשבת, בראיון הבוקר על האסון הכבד, הקבורה השנייה שערכו והמסר לעם ישראל "אנחנו צריכים לראות בחיילים שנופלים שהם השליחים שלנו, הם קורבנות ציבור. נתנו את נפשם וגופם כדי שאנחנו נוכל לשבת בארץ ישראל"

יצחק סיפר על יקיר ז"ל "יקיר ז"ל, אחיין שלנו, היה ילד מאוד חברותי, מאוד שמח, מאוד אהוב ואני כדוד שלו, הייתי מעבר לדוד, הוא היה ממש ממש חבר שלי. אני מתקרב לגיל 60 והוא נפטר בגיל 21 ולמרות הפער הגדול הייתה כזו פתיחות, היה שואל אותי שאלות בהלכה, שאלות באמונה, היינו מדברים שיחות נפש חביבות"

יצחק שיתף גם בפעם האחרונה שפגש אותו "לפני חודש הייתה לנו שבת משפחתית, שבת בר מצווה, והוא ברגע האחרון השתחרר לשבת, הגיע לשבת, הייתה שבת שמחה. ובמהלך השבת שוחחתי איתו, אמרתי לו 'יקיר אתה עכשיו בא מעזה, בוודאי אתה עייף לך תנוח קצת' הוא אמר לי 'דוד יצחק תשמע, כל דקה שאני יכול לנצל פה עם המשפחה אני אנצל אותה, אני לא הולך לישון'. ובמוצאי השבת, נשאר לנו המון ממטעמי השבת, פיצוחים, עוגות. הוא אמר לבעל השמחה, דוד שלו שי, 'את כל זה אני לוקח לחברים שלי בנמר"ה' הוא לקח ארגזים שלמים לנמר"ה, שלח לנו תמונה כיצד החברים מקבלים את הכל בנמר"ה והם כל כך נהנו מזה. לצערנו כל מי שקיבל, היום לא בחיים מהנמר"ה הזו"

עוד הוסיף "זה גודל הנתינה שלו, החסד, השמחה שלו. זה היה ילד מאוד מיוחד. היה לו קשר נדיר עם סבא שלו, בן 80. איבדנו אבדה גדולה מאוד" 

יצחק סיפר על האסון הקשה "אין תחקיר סופי, המידע הכללי הוא שטיל נ"ט פגע בנמר"ה, היא התפוצצה לגמרי. הוא היה התא הנהג, הוא היה נהג, בתא הנהג מה שקרה הוא כתוצאה מהחום הגבוה והשריפה הגדולה שהייתה אז הוא פשוט היה כלוא בתוך התא וגם תוך כדי נשרף. ואם אפשר קצת טיפה של אור בכל הסיפור הזה, הצליחו להוציא גופה 99% שלמה, שזה לדברי הרבנות הצבאית שהם עוסקים בנושא הזה, הם אמרו שהיה פה משהו מעל הטבע. הטפרטורה הייתה שם כמעט 1000 מעלות, ולמרות הכל הבאנו אותו לקבר ישראל, אני זכיתי לראות בעיניים את מה שהולכים לקבור, כי חשבנו בהתחלה שאין מה לקבור. אספר עוד משהו שחשוב לדעת- הרבנות הצבאית עושה שם עבודה נפלאה, הם מצאו אתמול עוד כמה חלקי גופה קטנים והם הודיעו למשפחה ועשינו אתמול עוד קבורה נוספת"

האזינו לראיון המלא

20.06.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.