צילום: חיים גולדברג / פלאש 90

איתמר בן גביר: "אריה דרעי לא רוצה מלחמה בצפון ולחדד את מה שקורה ברפיח, אם לא נמשיך להילחם לא נהיה בממשלה הזו"

השר לביטחון לאומי בראיון לתוכנית "בוקר טוב דרום" גם על הראיון של דובר צה"ל: "יש גורמים בצבא שחושבים שהם הממשלה והם מתבלבלים"

"זה לא פעם ראשונה שאנחנו נתקלים באמירות בעייתיות מאוד כי הן נוגדות את תפיסת הממשלה וזה לא אמור להיות ככה", התייחס איתמר בן גביר לראיון של דובר צה"ל ("אי אפשר להכריע את החמאס וצריך למצוא מחליף"), "יש גורמים בצבא שמתנהלים כאילו הם ממשלה וזה גם המחלוקת הגדולה שלי עם מפכ"ל המשטרה הנוכחי. במדינה דמוקרטית הצבא והמשטרה כפופים לממשלה".

איתמר בן גביר. צילום: חיים גולדברג/ פלאש 90

אי אפשר להשמיד את חמאס? 

"לפני ה-7.10 לא הרגשתי בנוח לדבר עם אנשים ששירתו 30-40 שנה ואחרי ה-7.10 אני לא רק מרגיש שווה מולם אני גם אומר להם שלא יכול להיות שבכל המערכת יש רק תפיסה אחת ויש אנשים בצבא שהם מתבלבלים וחושבים שהם אמורים לקבוע את המדיניות ולא הממשלה. ראשי הצבא צריכים להבין שהם כפופים לדרג המדיני". 

על עסקת החטופים ועל הסיוע ההומניטרי איימת לעזוב את הממשלה.

"אין מדינה כזאת בעולם שמצד אחד מחבלי חמאס יורים לנו על חיילים וקופצים 100 מטר לציר שיש בו חסינות מסוימת. אתה לא כל יום מפרק ממשלה ולא כל יום מאיים. יש דברים שהם מכריעים ואם המלחמה לא תימשך גם בדרום וגם בצפון אני לא אהיה שם, אין לי מה לחפש בממשלה שבסופו של דבר תרים דגל לבן". 

אריה דרעי. צילום: אריה לייב אברמס/ פלאש 90

נתניהו לא סומך עליך ואומר שאתה מדליף.

"אם הוא לא היה סומך עליי הוא לא היה מציע לי לקבל סקירות ביטחוניות הכי עמוקות שיש. צריך לשאול אותו למה הוא לא משתף אותי ויש כאלה שטוענים שהאמריקאים לא רוצים. אני לא בא לשחק משחקים ויש לי את האמת שלי". 

ראש הממשלה מכבד אותך? 

"צריך להבדיל בין השיחות האישיות שלנו לבין היועצים. אני מתעקש להיות שותף בניהול המלחמה".

ממה הוא מפחד? 

"יכול להיות שזה אריה דרעי. הוא מתנגד לכל מה שאני חושב ולדוגמה לעצור להם את הדלק זה נורא ואיום והוא חושב שלא צריך לפתוח במערכה בצפון ולא לחדד את רפיח. אפשר להשמיד את החמאס".    

20.06.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.