צילום: אמנון זיו

בגובה של 50 מטרים: דגל ישראל הגדול ביותר בארץ הונף בנתיב העשרה

סביב הדגל נשתלו 20 עצי זית עתיקים לזכר 20 נרצחי המושב. ראש מועצת חוף אשקלון, איתמר רביבו: "אנחנו לא ניכנע לייאוש"

מאת: דביר ידעי

בטקס שנערך היום (רביעי) במושב נתיב העשרה שבמועצה האזורית חוף אשקלון, נחנך אתר "נתיב התקווה", שבמרכזו הונף בגובה של 50 מטרים, דגל ישראל הגדול ביותר בארץ, אשר גודלו נאמד ברוחב של 17 מטרים ואורך 12 מטרים, וסביבו נשתלו 20 עצי זית עתיקים לזכר 20 נרצחי המושב.

דגל ישראל מונף בנתיב העשרה. צילום: אמנון זיו

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו: "דגל בגודל של 17 מטרים על 12 מטרים הונף כעת בנקודה בה חדרו המרצחים מחמאס ורצחו 20 מתושבינו, חברותינו וחברינו. סביב לדגל 20 עצי זית עתיקים על שמות הניספים המסמלים את הנחישות שלנו להצמד לאדמה, לקרקע ולשליחות, ולא להכנע לייאוש. טקס קצר עם דגל ענק ו-20 עצי זית מחזקים את האמונה שאנחנו נתגבר, נתחזק ונצמח. הערכתי הרבה בשם המועצה ליוזמים, למבצעים ולמארגנים מנתיב העשרה. לאיתי לוי ולמושב נתיב העשרה על היוזמה, התכנון והביצוע. לחברת ההייטק JFrog שמימנה ותרמה, וליתר השותפים והתורמים. וכמובן גם לאייל שטרן על הביצוע המהיר".

מעיין שניאור ואיתי לוי, מהנהגת היישוב נתיב העשרה ציינו: "אתר נתיב התקווה, הדגל וגן העשרים סביבו, הם סמל הנצחה, לצד תקווה, והמשך התיישבות בעוטף. בשבת ה-7 באוקטובר איבדנו את אהובינו, ילדים, הורים, אחים, חברי כיתת כוננות וחברים שלנצח יישארו חלק מהקהילה ויסמלו אור להמשכיותה. הלב ממשיך לבכות ותושבינו עדיין פזורים ברחבי הארץ. הנפת הדגל וחנוכת האתר מסמלים את הכח לחלום ולהגשים בארצינו, ואת תפילותינו לחזרתם הבטוחה של כל מי שיוכלו וירצו לשוב הבייתה לקהילה".

19.06.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.