אמיר אביבי | צילום: הביטחובניסטים

"אנשים קונים את הסיפור הפלסטיני וככה אתה לא בונה אומה שיודעת על מה היא נלחמת"

יו"ר תנועת הביטחוניסטים, אמיר אביבי בראיון לתוכנית "בוקר טוב דרום" על המכינה שצפויה לצאת לדרך בתקומה

תנועת הביטחוניסטים הודיעה על הקמת מכינת 'תקומה' במושב תקומה שבעוטף עזה, במטרה לבנות חוסן ומנהיגות בקרב צעירים וצעירות העתידים לשרת בצה"ל. המכינה, שתמנה 40 חניכים דתיים וחילוניים, הציבה לעצמה כמטרה לבנות את דור העתיד של המטכ"ל.

המכינה תבנה את החוסן שלהם, תטמיע בהם ערכי ציונות ומנהיגות, כדי שייקחו איתם את הערכים האלה להמשך החיים ובסופו של דבר ירכיבו את המטכ"ל הבא וההנהגה של מדינת ישראל. החניכים יעברו כושר קרבי, יתנדבו בחקלאות המקומית, בשמירה קהילתית, ויסייעו למרכזי הלימוד של התושבים.

"מאוד רצינו להקים בעוטף עזה מכינה והרגשנו שצריך מכינה משלנו שנוכל להנחיל את התפיסה שלנו ולבנות דור של אריות ולביאות", סיפר אמיר אביבי יו"ר תנועת הביטחוניסטים לתוכנית "בוקר טוב דרום", "לצה"ל לא חסר טנקים ולא חסר מטוסים אבל הרוח היא חשובה מאוד וכל פעם שאני שואל את החניכים שאלות הכי בסיסיות הם פשוט לא יודעים להביא את הסיפור".

מה הם לא יודעים? 

"נקודות מרכזיות בהיסטוריה שלנו. אנשים קונים את הסיפור הפלסטיני וככה אתה לא בונה אתוס ולא בונה אומה שיודעת על מה היא נלחמת. זה דיון שצריך לנהל אותו. אם אתה רוצה לעשות שינוי אתה צריך להתחיל מלמטה ולהתחיל מהחינוך". 

19.06.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.