ח"כ כהן | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ אלמוג כהן על הנאום של בני גנץ: "לא הופתעתי, חסר רק שהוא היה דורש שלום עולמי ושנמצא את נרניה"

אלמוג כהן בריאיון לבוקר טוב דרום בו הוא לא חוסך בביקורת על נאומו אמש של השר וחבר הקבינט בני גנץ

"אני רואה כאן ניסיון בריחה מאחריות, מנהיגות נמדדת דווקא כשקשה לא כאשר קל. אם ניכנס לעובי הקורה, הוא הביא שם שישה סעיפים כאשר האחד נוגד את השני, אני לא רואה שם שום דבר חוץ מהמשך הקונספציה".

לפחות הוא אמר משהו, אתם לא אומרים כלום, חיסול החמאס זה יפה להגיד אבל זה יכול לקרות גם עוד 20 שנה

"אנחנו אומרים שבסופו של דבר מדינת ישראל נכנסה למלחמה הצודקת ביותר בהיסטוריה של העם היהודי, לפחות לטעמי. בתור אחד שמכיר את העולם הערבי קצת יותר טוב מבני גנץ, אין "היום שאחרי" בעולם הערבי. כשאני צעקתי שיום יבוא וישחטו פה ילדים, זקנים ונשים וזעקתי שהמדינה תכה בטרוריסטים ללא שום קשר לימין, שמאל, אשכנזים, מזרחים, מושבניקים וקיבוצניקים - בסופו של דבר לצערי אני צדקתי".

ומי היה בשלטון כשזה קרה?

"ראשית אני לא חבר ממשלה, לתפיסתי האירוע הקשה הזה של השביעי באוקטובר לא היה יכול לקרות לכל אחד, מפני שאם באותו הלילה כבר בשעה 3 לפנות בוקר כשהתקבלו הסימנים המעידים והתנועות החשודות ברצועת עזה והיו מודיעים לדרג המדיני, היה לי את מי לשים על הגריל והייתי שם אותם, אתה מכיר אותי, אין לי מעצורים כלפי אף אחד. אני נאמן רק למי שחי כאן".

אלמוג כהן. צילום: יונתן זינדל פלאש 90

מה החיילים צריכים לחשוב על נאומים כמו של גנץ וגלנט?

"זה מסוכן מאוד, אני אומר את זה בצער רב אבל כנראה ששר הבטחון לא צריך להיות בפוזיציה שהוא נמצא בה. אני מדבר הרבה עם חיילים בשטחי הכינוס ובבסיסים, אין תחליף ראוי לזה, הם רוצים לסיים את המשימה ולהביס את חמאס אחת ולתמיד, ובמקום זה מה שקורה הוא שרוצים להכניס את מחמוד עבאס לעניינים, אותו אחד שמשלם כסף למחבלי נוחבה".

אבל לא צריך שם חלופה? לא צריך אלטרנטיבה? אתה רואה מה קורה שם היום

"כאשר הילד שלי היקר לי מכל, ברגע שאתן לו לבחור בין מטפלת שמרעיבה אותו לבין מטפלת שמכה אותו, במי הוא יבחר? הוא לא יבחר! שתי החלופות גרועות! כבר היינו בסרט הזה בגירוש מגוש קטיף, אמרו שלא יהיו גבולות ושיהיו רק שדות פרחים בינינו לבין עזה. אותו גנץ שהשתתף בטקס זיכרון משותף לחיילי צה"ל הקדושים שהשרוך שלהם שווה את כל עזה ולפלסטינים "חפים מפשע", הוא ישב שם בשורה הראשונה. כרגע בחירות זה הדבר האחרון שהחברה הישראלית צריכה, כאשר אתה נכנס לתוך ממשלה כלשהיא שהקווים האידיאולוגיים שלה הם להחליף את חמאסטן בפתחסטן, אנחנו נקבל עוד שביעי באוקטובר".

19.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.