צילום פרטי

משפחתו של רון בנימין הודיעה: הוא נרצח וגופתו הוחזרה לישראל

במהלך מבצע משותף של כוחות צה"ל ושב"כ חולצה גופתו של החטוף יחד עם החטופים יצחק גלרנטר, שני לוק ועמית בוסקילה ז״ל

מאת: אודי דוד בן דוד

משפחתו של רון בנימין מודיעה: ״בצער רב אנו מודיעים על הירצחו של רון והבאת גופתו לישראל. בהמשך נפרסם פרטים לגבי מועד ההלוויה״.

מטה המשפחות להחזרת החטופים מרכין ראשו ומבכה עם קבלת הידיעה הקשה על רציחתו של רון בנימין על ידי מחבלי חמאס, וחטיפת גופתו לעזה. השבת גופתו לישראל היא משימה קדושה, שמאפשרת למשפחתו להעניק לו מנוחת עולמים באדמת ישראל.

מדובר צה"ל נמסר: "גופתו של החטוף רון בנימין ז״ל חולצה במבצע משותף של צה״ל ושב״כ. ממידע מודיעיני מאומת שברשותנו, רון בנימין ז״ל נרצח במהלך מתקפת הטרור האכזרית ב-7 באוקטובר בעיקול מפלסים, וגופתו נחטפה לעזה על ידי מחבלי חמאס.

גופתו חולצה יחד עם גופותיהם של החטופים יצחק גלרנטר, שני לוק ועמית בוסקילה ז״ל, במהלך מבצע משותף של כוחות צה"ל ושב״כ, על בסיס מידע שעלה גם בחקירות שב"כ של מחבלים שנעצרו בשטח הרצועה ובהכוונה מודיעינית של מפקדת השבויים והנעדרים שבאגף המודיעין. לאחר הליך זיהוי שבוצע על ידי גורמי רפואה במכון הלאומי לרפואה משפטית ומשטרת ישראל, נציגי צה״ל מסרו במהלך היום הודעה למשפחה. צה״ל ושב"כ משתתפים בצער המשפחה בשעה קשה זו.

צה"ל והשב"כ ממשיכים, גם בשעה זו, בהפעלת כלל האמצעים המבצעיים והמודיעיניים, תוך נטילת סיכונים מבצעיים, על מנת לממש את המשימה הלאומית העליונה להשבת כלל החטופים והחטופות".

18.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.