צילום: דוברות המשטרה

"אני אחזור לבסיס ואגנוב עוד פעם": עשרה נאשמים מהדרום שפרצו למתקן צבאי ונשלחו לכלא לא נרתעים מהעונש

בית המשפט גזר עונש מאסר על עשרה מתושבי הדרום. כל הפרטים של גזר הדין בפנים

מאת: דביר ידעי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר לאחרונה את עונשם של עשרה נאשמים תושבי הדרום, זאת לאחר שפרצו למתקן צבאי וגנבו אמצעי לחימה, וביצעו עבירות בנשק.

מכתבי האישום המתוקנים, שהוגשו על ידי עו"ד עמית חומרי מפרקליטות מחוז דרום (פלילי), עולה כי הנאשם חמד התקשר עם הנאשמים מאמון, מוחמד והרון לפרוץ לבונקר בבסיס צה"ל ולגנוב ממנו אמצעי לחימה ותחמושת.

לשם כך אלה ביצעו בדיקות באזור לשם איתור מקום מיטבי לפריצה, ועוד באותו הלילה הצטיידו בכלי פריצה, מוטות ברזל, כפפות ורעלות פנים. הנאשמים נסעו באישון הלילה לבסיס, חתכו את הגדר ולאחר שפרצו את חלונות הבונקר, החלו הנאשמים להוציא ארגזי תחמושת ולהעבירם למכונית איתה הגיעו, אז סגרו את חלון הבונקר ואת הפרצה בגדר המטרה למנוע את גילוי הפריצה והגניבה שביצעו. יום – יומיים לאחר הפריצה הראשונה חמד, מאמון, עבד אל כרים ואדם נוסף פרצו לבסיס פעם נוספת וגנבו ארגזי תחמושת נוספים במטרה למכור את אלה.

בסך הכל גנבו הנאשמים כ 47 ארגזי תחמושת שהכילו כדורי M16 (בכל ארגז 990 כדורים) וכדורי "מקלע נגב" (בכל ארגז 380 כדורים). סמוך לאחר אירועי הפריצה, פגש חמד את מוחמד ומאמון, והם פנו לטארק, אחיו של מוחמד, וביקשו ממנו לסייע להם במכירת התחמושת שגנבו. לאור האמור סיכם טארק את מכירת הנשק לאודאי, עצמת ואדם נוסף בסכום של כ-120,000₪.

בגזר הדין קבע שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע יובל ליבדרו כי: 'נשק ותחמושת בבסיסי צה"ל נועדו למטרות צבאיות ולהגנה על המדינה וגניבה של אלה עלולה לפגוע באספקה השוטפת ללוחמים ובמוכנותו של הצבא בשעת חירום ... גניבת כמות גדולה של כדורים ... וסחר בה הם מעשים חמורים ונועזים אשר רמת הסיכון ופוטנציאל ההסלמה הטמונים בהם הם גדולים ועלולים להוביל לפגיעות בנפש".

ביהמ"ש גזר על הנאשמים, כל אחד על פי חלקו, כדלקמן:

הנאשמים חמד אלסאנע, מאמון טאלב, מוחמד עדנאן סאנע, והרון אל סאנע הורשעו בביצוע *עבירות כניסה למקום צבאי, פגיעה ברכוש, התפרצות לשם ביצוע פשע, עבירות בנשק (נשיאה והובלה) ועבירות בנשק (סחר) תוך הסתייעות ברכב לביצוע פשע.* על הנאשם חמד אלסאנע, ביהמ"ש גזר 7 שנות מאסר בפועל וחצי, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 50,000₪.

על הנאשם מאמון טאלב, ביהמ"ש גזר 7 שנות מאסר בפועל וחצי, 12 חודשי מאסר על תנאי, קנס בסך 50,000₪ ופסילת רישיון נהיגה לתקופה של שנה. על הנאשם מוחמד עדנאן סאנע, ביהמ"ש גזר 6 שנות מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 30,000₪. על הנאשם הרון אל סאנע, ביהמ"ש גזר 5 שנות מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי, קנס בסך 30,000₪ ופסילת רישיון נהיגה לתקופה של שנה.

הנאשם טארק אל סאנע הורשע בשתי עבירות בנשק (סחר ועסקה אחרת), וביהמ"ש גזר עליו 4 שנים ו-9 חודשים מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי, קנס בסך 10,000₪ ופסילת רישיון נהיגה לתקופה של שנה.

הנאשמים אודאי אבו סריחאן ועצמת אבו גליון הורשעו בביצוע עבירות בנשק (רכישת תחמושת וביצוע עסקה אחרת) תוך הסתייעות ברכב. על הנאשם אודאי אבו סריחאן, ביהמ"ש גזר 4 שנות מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי, קנס בסך 7,500₪ ופסילת רישיון נהיגה לתקופה של שנה. על הנאשם עוצמת אבו גליון, ביהמ"ש גזר 4 שנות מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 7,500₪.

הנאשם עבד אלכרים אלסאנע הורשע בביצוע עבירות של כניסה למקום צבאי, פגיעה ברכוש, התפרצות לשם ביצוע פשע, עבירות בנשק (נשיאה והובלה) ועבירות בנשק (סחר) תוך הסתייעות ברכב לביצוע פשע, וביהמ"ש גזר עליו 6 שנות מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 24,000₪.

הנאשמים מוחמד חליל אלסאנע ומחמוד אלסאנע הורשעו בביצוע *עבירות של כניסה למקום צבאי, פגיעה ברכוש, התפרצות לשם ביצוע פשע ועבירה בנשק (נשיאה והובלה).* על הנאשם מוחמד חליל אלסאנע, ביהמ"ש גזר 4 שנים ו-11 חודשים מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 20,000₪. על הנאשם מחמוד אלסאנע, ביהמ"ש גזר 4 שנות מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי, קנס בסך 20,000₪ ופסילת רישיון נהיגה לתקופה של שנה.

באולם נכחו עשרות מבני משפחתם של המעורבים. אחד מהם, שנידון לכחמש שנות מאסר וקנס של עשרת אלפים שקלים קרא לעבר השופט: "אני אחזור לבסיס ואגנוב עוד פעם".

16.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.