צילום: דביר ידעי

במהלך צעדת עזה בנוכחות אלפים מתושבי שדרות והעוטף: התרעת צבע אדום נשמעה במקום

אנשים תפסו מחסה ונהרו למיגוניות. לאחר מכן התקיימה עצרת בכיכר שדרות

מאת: דביר ידעי

אלפי אזרחי ישראל, גברים ונשים, זקנים נערים וטף החלו לזרום לכיוון שדרות ומגרשי החניה במכללת , כדי להשתתף בצעדת עזה שתצא לדרכה. בצעדה אמורים להשתתף גם בני משפחות שכולות אשר איבדו את יקיריהם במלחמת חרבות ברזל, תושבי העוטף, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר וחברת הכנסת לימור סון הר מלך וכן אנשי ציבור נוספים. במהלך הצעדה נשמעה התרעת צבע אדום והצועדים חיפשו מרחב מוגן. 

לאחר הצעדה תתקיימה עצרת בכיכר שדרות בסימן ״חוזרים הביתה״, בין היתר ינאמו בעצרת השר איתמר בן גביר, ח״כ לימור סון הר מלך, דניאלה וייס, אליהו יוסיאן, דניאל מאיר רבש״צ קיבוץ נירים, צביקה מור אביו של החטוף איתן מור וריקי ברוך גיסתו של אוריאל ברוך הי״ד אשר גופתו חטופה בעזה.  הצעדה תואמה עם כוחות הביטחון והיא קיבלה את כל האישורים הביטחוניים הנדרשים.

כזכור אתמול שר השיכון יצחק גולדקנופף קרא לציבור לבוא לעצרת. בסרטון שפרסם אמר השר כי ״אני מזדהה עם אלפי אזרחי ישראל הצועדים ביום העצמאות לכיוון חבל עזה ומקיימים לאחר מכן כנס בשדרות".

בצעדה הזו בא לידי ביטוי מה שאמר הקב״ה לאברהם אבינו, קום התהלך בארץ לארכה ולרחבה… כי לזרעך אתן את הארץ הזאת. אזרחים יקרים. חשוב מאד להזדהות עם הצעדה הזאת ולאחר מכן להשתתף בכנס הרבבות בשדרות״.

14.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.