צילום פרטי

לנצח נשאר: הפרוייקט שמחייה ומשמר את יצירות האמנים שנפלו ב-7 לאוקטובר

היום בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה - יוצא לאור השיר הראשון בפרוייקט "נצח" שמטרתו לאתר ולהביא לבמה את יצירות הנרצחים ב7/10 ולשמר את זיכרונם דרך המוזיקה

במתקפת החמאס ב7/10 נרצחו למעלה מ30 מוזיקאים ויוצרים. פרוייקט חדש בשם "נצח" עובד במרץ לאתר את כל הקורבנות, משפחתם  וחומרי היצירה שלהם על מנת  להוציא אותם לאור ולשמר כזיכרון את היצירה של האנשים שהיו לפני לכתם בטרם עת.

בניהו ביטון. צילום פרטי

נועה יפה, אחותו של בניהו ביטון ז"ל בן ה23 שנרצח במסיבת הנובה ברעים מספרת עליו. 

"בניהו היה נפש חופשיה וגדולה מהרגע שהוא נולד. הוא נולד עם האור הזה בעיניים. הוא בדיוק השתחרר מאגוז חודשיים לפני שנרצח. הוא גדל בבית מאוד מעורב מכל קצוות הקשת של החברה הישראלית וכל הדברים האלה לא היו משנים לו. הוא היה מחבק את כולם, מכבד את כולם, ידע לתת אהבה לכולם." 

"התשוקה הגדולה שלו הייתה המוזיקה והוא הרגיש שזה כלי שהוא יכול להשתמש בו בשביל להנחיל את הדרך המיוחדת שלו. אפילו פתח עמוד אינטסגרם "שירים ממני לעולם". זאת הייתה מתנה. הוא היה מטייל בטבע, במסיבות, בשכונה תמיד עם גיטרה ובקבוק משקה והיה יושב ומנגן."

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט ששותף על ידי @‏‎rememberbnayahubiton‎‏‎‏

איפה מצאתם את השירים של בניהו? את ההקלטות?

"בניהו היה גם כותב שירים למגירה, ומצאנו חלק ממה שהוא שלח וחלק שהוא הקליט בטלפון. אחד מהשירים האלה הוא נקרא "לעמוד זקוף" - מבחינתי זה היה לעמוד זקוף לחיים- מסר או צוואה או שאנחנו היינו רוצים ללמוד לחיות. "הוא הלחין וכתב אותו, בשבעה מצאנו אותו במחברות. בטלפון מצאנו סרטון וידאו בטייק אחד מחומר מאוד גולמי באיכות נמוכה. החברים של פרוייקט נצח -חמישה חברים מוזיקאים מוכשרים שאני הצטרפתי אליהם, הם הקימו את הפרוייקט אחרי ה-7 באוקטובר אחרי שגם חברים שלהם נרצחו במתקפה. הם לוקחים את החומרים הגולמיים האלה והופכים אותם ליצירות מוגמרות. מעבדים אותם, מקליטים עליהם על מנת להוציא לאור את היצירה המופלאה הזו". 

את כל הפרטים אודות הפרוייקט ניתן למצוא באתר האינטרנט שלהם ובעמוד האינסטגרם

12.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.