צילום: דובר צה"ל

"הצוואה של הבן שלי היא לשמור על עם ישראל": שמואל, אביו של אילי גמזו ז"ל בראיון

שמואל גמזו, אביו של סמ"ר אילי גמזו ז"ל בריאיון לבוקר טוב דרום

"אילי ועוד לוחמים נוספים שהיו איתו, בגופם מנעו כניסת מחבלים אבל תוך כדי הקרב הם נפצעו מזריקת רימונים, ניסו להמשיך להילחם אבל בהמשך נהרגו במקום. היחידים שנשארו בחיים הם רם חיון ומעיין נחמני".

ספר לנו קצת על אילי

"אילי נהרג 13 ימים לפני יום ההולדת ה-21 שלו, הוא היה בשבת בבית. חמישה חודשים לפני שאילי נהרג אבא שלי נפטר ואני החלטתי שאני אומר קדיש 3 פעמים ביום ולא נוסע בשבת אז נישארתי אצל אימי. אילי התקשר למ"פ שלו וביקש שיבוא לאסוף אותו, המ"פ אמר לו שהוא לא צריך להגיע אבל אילי דחק בו ובסוף הוא הגיע לאסוף אותו, ךפני שיצא אילי אמר לאמא שלו 'אמא אל תבכי עליי, אני הולך לעשות את מה שנשבעתי לעשות לפני שנתיים וחצי וזה להגן על מדינת ישראל'. לחאר מותו פתחנו את הווצאפ שלו וגילינו המון הודעות מחברות וחברים שלו שביקשו יששמור על עצמו והתשובה היחידה שהוא כתב להם היא: 'אני לא צריך לשמור על עצמי, אני הולך לשמור על מדינת ישראל'."

" אבא של איתי מרציאנו ז"ל העיר אותו בבוקר והוא יצא מהבית עם בגדים רטובים שהיו עדיין על החבל, כאלה שעוד לא הספיקו להתייבש, הוא פשוט שם עליו בגדים רטובים, וגם אילי אותו דבר עם בגדים רטובים. הם אירגנו תיק מהר ופשוט יצאו ככה".

איתי מרציאנו ואילי גמזו זכרונם לברכה. צילום: פרטי.

שמואל תודה רבה, אנחנו מצדיעים לכם ומצדיעים לילדים הגיבורים שלכם, תהיו חזקים.

09.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.