משפחות החטופים בעצרת בב"ש דורשות מהקבינט וראש הממשלה: "תחזירו אותם הביתה עכשיו!"

אלפי אנשים השתתפו היום בעצרת חירום משותפת בבאר שבע, של המועצה האזורית אשכול ושער הנגב

מאת: דביר ידעי

אלפי אנשים השתתפו היום (שלישי) בעצרת חירום משותפת בבאר שבע, של המועצה האזורית אשכול ושער הנגב.

גדי ירקוני ראש מועצת אשכול פנה לראש הממשלה: "אדוני ראש הממשלה: עשה הכל להצלחת העסקה" עוד הוסיף, "החברה הישראלית ספגה מכה בשבעה באוקטובר, מכה קשה ביותר שייקח שנים רבות להתאושש ממנה. את המחיר הנורא ביותר כבר שילמנו ואת הנרצחים והנופלים לא נוכל להשיב. אבל, במנהרות החמאס בעזה מחכים להחלטה שלך עוד 132 חטופים וחטופות. חלקם עדיין בחיים, וחובתנו הלאומית והערכית היא לעשות כל שניתן על מנת להשיב אותם הביתה - את אלה שעוד חיים, ואת החללים שלא הספקנו להציל בזמן. המחשבה על יקירינו, שנמצאים כבר 214 ימים בידי מפלצות, מדירה שינה מעיניי ומכל מי שפועם בו לב אנושי". 

ירקוני מדגיש: "לא מדובר בעתידם של החטופים בלבד, לא מדובר בעתיד בני משפחותיהם בלבד. מדובר בעתידה של מדינת ישראל. באמון שאזרחיה נותנים בה, בתחושת הביטחון שלהם, בחובה המוסרית שלנו כעם וכמדינה להשיב את בנינו ובנותינו הביתה - ולכתוב מחדש את החוזה הבסיסי של המדינה עם אזרחיה. המועצה שלנו, מועצה אזורית אשכול, היא מוקד האסון. אנחנו כאן במועצה, והמדינה והחברה הישראלית כולה, לא נוכל להשתקם, להיבנות ולצמוח מחדש ללא החזרת בנינו ובנותינו שנחטפו מביתם וממיטותיהם באכזריות". 

יוסי קרן ממלא מקום מועצת שער הנגב אף הוא נאם באירוע ואמר: "אנחנו בזמנים היסטוריים. עם ישראל, עם הגבורה שעומד איתן מול אלפי שנים של ניסיונות השמדה נדרש בימים אלו לגדולות של ממש. הרמב"ם אמר כי "כל המאבד נפש אחת מן העולם - מעלין עליו כאילו איבד עולם מלא, וכל המקיים נפש אחת בעולם - מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא" ואני אוסיף ואתקן- לא כאילו! אכן איבדנו עולם ומלואו איבדנו חברים ומשפחה, אנשים שהיו עולם ומלואו בשביל כולנו. ועכשיו- עכשיו עלינו להציל עולם ומלואו. עלינו להציל את 132 החטופות והחטופים שכל אחד ואחת מהם הוא עולם ומלואו- עולם שלם של קהילה, בנות ובנים, נכדות ונכדים, חברות וחברים, אנשים טובים וגדולים מהחיים. זוהי שעת כושר. מועצה אזורית שער הנגב לא שלמה בלעדיהם ואין לנו תקומה בלעדיהם".

נירה שרעבי, אשתו של יוסף שרעבי ז״ל וגיסתו של אלי שרעבי שנחטפו מקיבוץ בארי הוסיפה: "אני משמיעה את הקול שלי היכן שרק אפשר, אבל כאן, בין אנשי העוטף, אני מרגישה אחרת. כאן- כשנאמרת המילה "החטופים", היא לא כותרת. היא פנים, שמות, קשרים, זכרונות. כאן- אין צורך להסביר מהי אימת מוות. אין צורך להסביר את תחושת הגוף כשאדם שאתה אוהב נמצא בסכנה מיידית. אין צורך להסביר כמה הם והן חסרים לנו כאן. אנחנו מרגישים את זה בכל פעם שאנחנו מתעוררים בבוקר והם לא לצידנו. אנחנו מרגישים את זה בכל קפה שאנחנו לא שותים איתם. אנחנו מרגישים את זה בכל פעם שאנחנו רוצים להתקשר לספר, ונזכרים שאי אפשר. אנחנו מרגישים את זה בחזה. את החוסר. את הגעגוע. את הדאגה המתמדת". 

מרגלית מוזס מקיבוץ ניר עוז שנחטפה וחזרה לארץ בפעימה הראשונה סיפרה: "שהיתי 49 ימים במנהרות חאן יונס עד ששוחררתי. חוויתי את השהייה במנהרות ואני יודעת היטב כמה קשה שם. הלחות גבוהה, חוסר מזון, חוסר חמצן, חוסר שינה, פחד איום, דאגה כל הזמן ומי יודע אילו קשיים נוספים מלווים את 132 החטופים שלנו השוהים אי שם במנהרות או בבתים שעדיין עומדים על תילם, כבר 214 ימים" מוזס דורשת מראש הממשלה, "החזירו את אנשינו כל עוד הם בחיים. אין מחיר לחיי אדם! הפסיקו את סבלם וסבל המשפחות הדואגות ליקיריהם".

דני מירן אביו של עומרי מירן שחטוף בעזה שיתף: "עד ערב זה נמנעתי מלצאת בהאשמות אבל היום, אחרי 6 חודשים מאז בוצעה העסקה האחרונה אני מודאג מעובדה זו, מודאג מעצם העובדה שהבן שלי ושאר החטופים עדיין שם, נמקים במחילות החמאס. אין לי כל מושג מדוע חברי הקבינט לא נענו לעסקת הפשרה אותה אישר חמאס" ולסיום דרש מחברי הקבינט לגלות מנהיגות ולעשות הכל למען השבתם.

07.05.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.