צילום: דוברות המשטרה

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד אחותו של איסמעיל הניה

צבאח אל סלם הניה (57) שנעצרה לפני כשלושה שבועות תואשם בעבירות של גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה

פרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד צבאח אל סלם הניה (57) מתל שבע, אחותו של ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הניה, בגין עבירות של גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה.

המסמכים שנמצאו אצל אחותו של הניה. צילום: דוברות המשטרה

מכתב האישום, שהגיש עו"ד ציון קינן מפרקליטות מחוז דרום, עולה כי ב-9 באוקטובר שלחה צבאח הניה לעשרות אנשי קשר, ובהם אחיה, הודעות ווטסאפ הכוללות דברי שבח, אהדה ועידוד למעשי חמאס ולחלקו במעשי הזוועה ההמוניים המהווים מעשי טרור.

בין היתר כתבה (בערבית): "הוי אלוהינו יש לנו אחים בך נכנסו לאויב שלנו את הדלת ניצחון לדת שלך ושחרור לאסירים שלנו ויציאה של הנביא שלך מוחמד עליו התפילות, עשה להם סיבות הכוח והיכולת העליונות... ספק להם ממה שיש לך והכוח שלך והניצחון שלך, הוי אלוהים הרחק מאיתנו ומהם כוחו של האויב שלך והאויב שלנו הקנטרני. הוי אלוהים הניצחון ממך זה שהבטחת בו לעבדים שלך המאמינים. הגבירו את הבקשה בוקר שלכן ניצחון מאלוהים והניצחון בקרוב".

למחרת וכן כעבור מספר ימים, שלחה הניה בקבוצות ווטסאפ בהן היא חברה הודעה נוספת: "היי חבר'ה. מי שיכול לשלוח את התפילה הזאת אל כל השמות שנמצאים אצלכם זה משפיע מאוד להשמדת האויב, התפילה הזאת לפעם אחת. הוי אלוהים פזר אותם והפרד ביניהם ועשה את ניהולם בהשמדתם והרוס את בניינם והחלף את מצבם וקרב את סופם וחתוך להם את החיים, ותן להם להיות עסוקים בגופות שלהם וקח אותם לקיחת יקיר שיכול... הוי אלוהים ספור אותם במספר והרוג אותם ואל תשאיר אף אחד מהם הוי אלוהים. הוי אלוהים תעשה בשחיטה שלהם והרחק אותנו מהרוע שלהם הוי אלוה האלות את שמכין את הסיבות. הכן לנו ממצוותנו בריאות יא אלוהים, יא עושק יא עושק יא עושק. יא אדיר, יא אדיר. הם לא יכולים לך. אלוהים תתפלל על מוחמד ועל אומת מוחמד. שלא תעצור אצלך".

21.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.