צילום: דוברות סורוקה

ארי שפיץ שנפצע ברצועת עזה והיה מונשם ומורדם במשך חודש וחצי משתחרר מסורוקה

לוחם גבעתי חזר להכרה בתחילת החודש ומתחיל את מסע השיקום שלו

מאת: דביר ידעי

ארי שפיץ, לוחם גבעתי שנפצע אנושות בלחימה בצפון רצועת עזה ונחשב לאחד הפצועים הקשים במלחמה, היה מורדם ומונשם במשך חודש וחצי. 

בתחילת החודש הוא שב להכרה, ואתמול (חמישי) הוא ומשפחתו נפרדו מסורוקה, כשהם מתחילים את מסע השיקום הארוך והמשמעותי. ארי יחגוג יום הולדת בערב ליל הסדר, ומשפחתו חלמה שעד החג הוא יוכל להיות בבית. 

לאה, אמו של ארי, אמרה בפרידה: "סורוקה הוא מקום מיוחד. אנחנו מקווים לחזור לכאן לבקר על שתי הרגליים, ואם כבר להיות בבית חולים ובמצב כמו שלנו - אז כאן. תודה לצוות טיפול נמרץ המסור והמדהים שליווה אותנו 45 ימים ולילות, לאנשי המחלקה לאורטופדיה ולכל מי שטיפל בארי. הסיפור שלו יהיה סיפור טוב. הוא חזק וגיבור".

פרופ' מוטי קליין, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ כללי בסורוקה: "ארי פונה במסוק מהרצועה הישר אל חדר הטראומה שלנו, כשהוא עם פגיעה מורכבת ובמצב קשה מאוד. הפציעות מהן סבל חייבו ניתוח ממושך ומיד אחריו הוא הועבר אלינו למחלקה בה טופל כחודש וחצי כשהוא מורדם ומונשם. בזמן הזה, הטיפול בו היה עם מורדות ועליות עד כדי שיפור משמעותי במצבו, שאפשר לו לצאת לשיקום. זכינו להכיר את משפחתו הנהדרת. זאת הייתה זכות גדולה לטפל בו ואנו מאחלים לו בריאות איתנה״.

ד״ר אסף אקר, מנהל היחידה לטראומה אורטופדית בסורוקה: ״ארי הגיע לסורוקה במצב קשה ביותר, עם פגיעות גפיים מרובות ומורכבות. מיד בהגעתו הובהל לחדר הניתוח ונותח ע"י צוות המחלקה האורתופדית, בראשון מתוך סדרה ארוכה של ניתוחים אותם נאלץ לעבור עד לייצוב מצבו. זכינו ללוות את ארי ומשפחתו ואנו שמחים ומאושרים שכעת תם פרק הטיפול ומתחיל פרק השיקום. מהכרותנו את ארי ומשפחתו, אנו סמוכים ובטוחים כי עוד יגיע רחוק, ומאחלים לכולם המון הצלחה״.

19.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.