צילום: בן בודה, וסרמיליה

הכפילה את התקציב שלה בעשור: מועצת העיר באר שבע אישרה תקציב של 2.436 מיליארד שקל

המועצה אישרה פה אחד את התקציב הגבוה ביותר בתולדות העיר. ראש העירייה, רוביק דנילוביץ': "ב- 15 השנים האחרונות הובלנו את העיר לתנופת פיתוח חסרת תקדים"

מאת: דביר ידעי

מועצת העיר אישרה הערב (רביעי, 17/4) פה אחד את הצעת התקציב של עיריית באר שבע לשנת 2024. התקציב השוטף של העירייה יעמוד בשנה הקרובה על 2.436 מיליארד שקל, מדובר בתקציב הגדול בתולדות העיר באר שבע. יש לציין שבתוך עשור הוכפל תקציב העירייה.

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ': "ב- 15 השנים האחרונות הובלנו את העיר באר שבע לתנופת פיתוח חסרת תקדים, הודות לפרויקטים, תוכניות והישגים, שהפכו את באר שבע למטרופולין איכותי במדינת ישראל. תקציב 2024 היה אמור להמשיך את תנופת הפיתוח של העיר באר שבע, תוך קידום כל הפרויקטים והתוכניות, שהביאו את העיר למקום בו נמצאת היום".

דנילוביץ' הוסיף: "עיריית באר שבע הובילה יישום תוכנית אסטרטגית מקיפה לשנת 2030 והייתה בעיצומו של מהלך עם ממשלת ישראל לגיבוש הצעת החלטה לעיר באר שבע, שתעניק לעיר את התקציבים והמשאבים הדרושים להתמודדות מול האתגרים ולהמשך פיתוח העיר. ב-7 באוקטובר קמנו כולנו למציאות אחרת. הטבח הנורא ובעקבותיו המלחמה בעזה, המצב הביטחוני בצפון ובאיו"ש שינו את שגרת חיינו. העיר באר שבע עודנה מתאבלת על הנרצחים והנופלים, מתפללת להחלמתם של הפצועים ומייחלת לשובם של החטופות והחטופים לביתם במהרה.

למציאות הביטחונית הקשה השלכות גם על כלכלת העיר והעירייה. במסגרתה אנו נדרשים לשמור על תקציב מאוזן ואחראי, לצד המחויבות שלנו לשמור על הישגי העיר ועל הצמיחה וההתפתחות של באר שבע, שהשגנו בעבודה קשה, יחד עם ממשלות ישראל ושותפים רבים וטובים.

בימים אלה חידשנו את מאמצינו מול ממשלת ישראל לגיבוש הצעת החלטה לעיר באר שבע, לרתימת משרדי הממשלה להעמדת המשאבים הדרושים לחיזוק וביסוס העיר. על אף האתגרים, תקציב 2024 גובש בהתאם לעקרונות התוכנית האסטרטגית באר שבע 2030. נמשיך לחזק את מערכת החינוך העירונית, להביאה להישגים חדשים, תוך עידוד ערכי התנדבות וחברות. נפעל גם לחיזוק הקהילות בעיר ונמשיך לפתח ולהפעיל את השירותים החברתיים והרווחתיים. יחד עם החברות העירוניות, נמשיך לחזק את הקהילות המגוונות הפועלות בעיר ונייצר להם מרחבי פעילות מתאימים, פארקים וגנים ציבוריים, מרכזים קהילתיים ומוסדות ציבור בכל רחבי העיר, בשכונות הוותיקות ובשכונות החדשות. בשנה הקרובה נאיץ את שיווק יחידות הדיור בשכונת "רקפות" החדשה ונשלים את השיווק בשכונת "פסגת רמות" במסגרת הסכם הגג המחודש, לצד קידום פרויקטים להתחדשות עירונית בליבת העיר ובשכונות הוותיקות".

17.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.