צילום: דביר ידעי

ראש עיריית רהט מודה: "המגזר הבדואי צריך לקחת אחריות על האלימות בעיר ולא לסמוך רק על המשטרה"

במסגרת תוכנית "עוצרים את הדימום" שהושקה בבית חולים סורוקה שמטרתה לטפל בנפגעי אלימות במגזר הבדואי אמר טלאל אלקרינוואי: "244 הרוגים בשנה זה המון"

מאת: דביר ידעי

היום (שלישי) הושקה בבית החולים סורוקה התכנית לטיפול בנפגעי אלימות ברהט שהינה פרי שיתוף פעולה של סורוקה, עיריית רהט ומחלקת הרווחה בעירייה, משטרת ישראל ופרקליטות מחוז דרום פלילי. באירוע השתתפו מנהל המלר"ד וסגן מנהל סורוקה, ד"ר דן שוורצפוקס; ראש העיר רהט טלאל אל קרינאווי; פרקליט מחוז דרום ארז פדן; מפקד תחנת רהט סנ"צ שי אבוקסיס ואנשים נוספים.

טלאל אלקרינוואי. צילום: דביר ידעי

התוכנית נקראת "עוצרים את הדימום", זהו מודל משולב לטיפול בנפגעי האלימות החמורה ברהט אשר שמה לעצמה מטרה, לצמצם את האלימות בחברה הערבית בדרום בכלל ובעיר רהט בפרט, באמצעות טיפול ממוקד בנפגעים המגיעים לטיפול רפואי בסורוקה.

מחקרים מצביעים על כך שכ-20% מקורבנות האלימות החמורה העידו על עצמם שתוך מספר חודשים הם יפגעו חזרה במי שתקף אותם. 41% מנפגעי האלימות החמורה צפויים לחזור לבית החולים תוך פחות מחמש שנים ממועד הפציעה הראשונה.

"עוצרים את הדימום". צילום: דביר ידעי

במקרים רבים, כבר עם הגעתו לבית החולים, מתחיל נפגע האלימות לחשוב על תגובת נגד. על כן זוהי נקודת התערבות רלבנטית להרגעת המצב ולקטיעת מעגל האלימות. כאשר נפגע האלימות מתמסר לטיפול הרפואי, נפתח חלון הזדמנות קצר במסגרתו ניתן להציע לו סיוע וכניסה לתהליך טיפולי מותאם בקהילה.

שי אבוקסיס מפקד תחנת המשטרה ברהט הודה: "המשטרה לבד לא יכולה להוריד את אירועי האלימות במגזר, אנחנו ניתן את כל המשאבים שלנו ובע"ה נעשה ונצליח".

ראש עיריית רהט טלאל אל קרנאווי: "244 הרוגים במגזר הערבי בשנה זה המון! אני אעזר במסגדים ובאנשי הדת, אני אחזיר את וועדת הגישור, מדינת ישראל הפקירה את המגזר הבדואי לא מעט שנים. המצב ברהט הוא לא טוב כי אין בית שאין בו נשק לא חוקי. משטרה בלי אמצעים יכולה לרצות הרבה דברים אבל לא תצליח לפעול. החברה הבדואית צריכה לומר גם לעצמה, יש לנו מה לעשות, אנחנו צריכים לסמוך גם על עצמנו".

16.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.