צילום: באדיבות צו 9

המשטרה עצרה אמא עם תינוקת על ידיה כשבעלה מגויס למילואים: עשרות פעילים של "צו 9" חסמו משאיות בדרך לכרם שלום

לאחר שבשעות הלילה המתינו בני משפחות חטופים יחד עם פעילי צו 9 בצומת הערבה, וחסמו את המשאיות בדרכן למעבר כרם שלום, הבוקר יצאו פעילי צו 9 לחסום את המשאיות במעברים בדרום הארץ

מאת: דביר ידעי

במהלך הלילה (בין שני לשלישי) נחסמו משאיות הסיוע לחמאס על ידי בני משפחות חטופים, ועשרות פעילי תנועת צו 9, שהמתינו בהפתעה למשאיות שיצאו הלילה ממעבר אלנבי לכרם שלום, וחסמו אותן בצומת הערבה.

חסימות בכרם שלום. צילום: פלאש 90 

בבוקר עדכנה התנועה כי לאחר למעלה משש שעות חסימה במעבר אלנבי, מאות משאיות יצאו בציר עוקף סמוך לשעה 04.00 לפנות בוקר. כוחות משטרה וצה"ל הקיפו את פעילי התנועה ובמשך כשעה מנעו חזרה של מוחים לביתם כל זאת כדי לאפשר למשאיות מעבר, ובמקביל הוכרז על איזור מעבר אלנבי כשטח צבאי סגור.

המשטרה עצרה את רעות בן חיים, יו"ר תנועת צו 9, שהגיעה לחסום את משאיות הסיוע בדרכן לרצועה. ספי בעלה של בן חיים מגוייס למילואים, ומלבד התינוקת שנעצרה איתה, שבעה ילדים ממתינים לה בבית.

צילום: באדיבות צו 9 

"מדינת ישראל עושה פשוט הכל כדי לסייע לחמאס. כמות ההשקעה האדירה חסרת התקדים באספקת הסיוע למחבלי הנוחב'ה שאונסים ורוצחים את הילדים של כולנו היא אות קלון על ממשלת ישראל, זה בושה וחרפה, וחייבים לעצור את המחדל".

בתנועה הודיעו כי יחסמו במהלך היום משאיות נוספות שיוצאות ממצרים לרצועה וקראו לפעילים נוספים להצטרף: "אנו קוראים לכל עם ישראל לקום ולעשות מעשה ולהצטרף אלינו היום לחסימת משאיות החמאס, זוהי שעה גורלית לקיומו של העם והניצחון של העם תלוי בכל אחד ואחת. למען החטופים בשביל החיילים. שום סיוע לא עובר עד שאחרון החטופים חוזר".

יעל סבריאגו, אחיינתו של ליאור רודאיף החטוף ברצועה אמרה במקום: "הלחץ היחיד שיש לנו על חמאס זה לעצור את הסיוע ההומניטרי ובהקדם". עוד הוסיפה סבראגו: "בלי עצירת הסיוע ההומניטרי לא נוכל להגיע לעסקת חטופים ולשחרור 133 חטופים וחטופות שנמצאים כבר כמעט 200 יום ברצועת עזה לאחר שנחטפו מבתיהם, ממסיבה ומבסיסיהם. אני קוראת לכל עם ישראל להצטרף אלינו ולחסום את הסיוע ההומניטרי, אם הממשלה שלנו והקבינט לא יכולים להפעיל לחץ על חמאס, האזרחים יפעילו לחץ על חמאס".

16.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.