ההתמודדות של המגזר הבדואי בזמן ההתקפה האיראנית: "הסתתרנו 300 איש בתוך תעלת ניקוז"

תושבי המגזר על המחסור במיגון: "החשש מוצדק, ישראל צריכה לתקוף את איראן"

מאת: דביר ידעי

בעקבות התקיפה האיראנית הלילה (בין שבת לראשון) ילדה בת 7 מהפזורה הבדואית עדיין מאושפזת במצב קשה בבית חולים סורוקה ונשקפת סכנה לחייה.

חאתם אבוגודה תושב הפזורה, סיפר על הלילה הקשה שהם חוו ומשתף איך מתמודדים תושבי הפזורה עם האיומים, כאשר רבים מהפעמים תושבי המגזר, ממוקמים במקום שאיננו חוקי ובתנאים קשים.

הנזק שנגרם בפזורה מהירי הלילה

אבוגודה סיפר: "עבר עלינו לילה קשה, אנחנו מהשעה 1:00 ערים ועכשיו צריכים לצאת לעבודה. יש לי 14 ילדים ושתי נשים, וזה קשה לדאוג לכולם. כשהתחילו האזעקות כל התושבים לקחו את הרכבים וירדו אל עבר הכביש כדי להתחבא בתעלות הניקוז שמתחת לכביש".

עוד הוסיף: "היינו שם כ-300 אנשים בתוך התעלה, זה קשה מאוד. המדינה צריכה לתקוף את איראן, לתקוף אותם חזק כדי שדברים כאלו לא יקרו שוב".

הנזק בפזורה הבדואית. "ישראל צריכה לתקוף את איראן"

סופיאן אלשמאסן, גם הוא תושב הפזורה, מאל פורעה, מתייחס לאירוע מהלילה: "זה היה מפחיד, היינו עם הילדים ואבא לי, ברגע ששמענו את האזעקות יצאנו החוצה, לא היה לנו מה לעשות. נפלו חלקים מהיירוט בדיוק איפה שאבא שלי שכב כמה דקות לפני שהחלו האזעקות".

סופיאן הוא בדואי ישראלי כבר דורות. "אני אוהב את המדינה, אני שירתתי בצבא, אבל עדיין המצב כאן הוא קשה. בגלל שאנחנו יושבים על אזורים שהמדינה לא מכירה בהם, המשמעות היא שהם לא מוכנים להביא לנו מיגוניות, ואין לנו דרך להתמודד עם דברים כאלו בעתיד".

14.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.