17 אזעקות במהלך הלילה בערד: "לא עברנו דבר כזה מעולם"

תושבי העיר שלא רגילים לאזעקות גם בימי מלחמה נאלצו להתמודד הם המציאות לאחר התקיפה האיראנית. ראש העירייה, יאיר מעיין: "נערכנו מבעוד מועד"

מאת: דביר ידעי

היום (א') ב-1:00 לפנות בוקר, בעקבות המתקפה האיראנית שכללה כטב"מים וטילים שונים אל עבר מדינת ישראל, חלק מתושבי הנגב שלא רגילים לחיות בצל האזעקות, חוו עשרות כאלה במהלך הלילה ונאלצו להיכנס למרחבים המוגנים.

רסיסים שנפלו בערד. לילה לא שקט

אחת הערים השקטות גם בימי מלחמה היא העיר ערד שבנגב אלא שבשונה ממקרים אחרים, במהלך הלילה האחרון, בעיר נשמעו 17 אזעקות.

א' הוא אחד מעשרות האנשים אשר הציבו לעצמם כמטרה לעשות את שביל ישראל. השביל בין היתר עובר גם בערד וזו הסיבה שא' אמש מצא את עצמו בשיא האזעקות באמצע פארק ציבורי. "זה היה מלחיץ, בהתחלה נשכבתי על הרצפה, אבל אחרי כמה יירוטים פחדתי שאני אהיה חשוף מידי ולכן חיפשתי בניין וחיכיתי בחדר המדרגות עד שכל האזעקות ייגמרו".

זירת נפילה בערד. המקלטים נפתחו

אנשים נוספים סיפרו שעבר עליהם לילה מאד קשה, ושהם לא ישנו בכלל במהלך הלילה מאזור השעה 1:00, כשהתחילו כל האזעקות. ר' הוסיפה: "לא עברנו דבר כזה מעולם, זה היה קשוח, אבל היה לי ממ"ד אז סה"כ התמודדתי בסדר ואפילו הצלחתי לישון, חושבת על כל אלו שאין להם ממ"ד".

יאיר מעיין ראש עיריית ערד גאה בהתנהלות התושבים בלילה הקשה. מעיין הבהיר שעל מדינת ישראל יהיה לעזור בכל הקשור למיגוניות הציבוריות "האזרחים זקוקים ליותר הגנה בעיר".

רסיס שנפל בערד

בנוסף מבקש ראש העיר מהממשלה, "מוכנות לקראת ההתקפה מכיוון צפון שתוביל לכך שעשרות אלפי אנשים, יעברו לדרום בכלל ולערד בפרט, ולכן יש צורך בכלים הנדרשים על מנת שהעירייה תדע לקלוט את תושבי הצפון".

בראיון לתוכנית "בוקר טוב דרום" אמר מעיין: "אנחנו נערכנו מבעוד מועד וכבר אתמול בערב החלטנו לפתוח מקלטים ציבוריים וכשהתחילו האזעקות האנשים נכנסו למקלטים. פגעו רסיסים בתוך העיר ויש פרגולה אחת שנפגעה אבל ברוך השם אין פגיעות בגוף".

גם בימי מלחמה אתם לא מורגלים לאזעקות.

"העיר לא במוקד העניינים אבל בגלל שבסיס נבטים קיבל את הפגיעות קיבלנו פה הרבה שברים. ה-7 באוקטובר הייתה הזדמנות לפתוח את כל המקלטים ובדקנו אותם כבר בשבוע שעבר ותוך רבע שעה אתמול בערב נפתחו כל המקלטים". 

14.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.