צילום: דביר ידעי

לראשונה מאז ה-7 באוקטובר: מרכז שיקום שדרות של עזרה למרפא חוזר לפעול

נשיא המדינה הגיע לפתיחתו המחודשת של המקום ואמר: "מיכל ואני שמחים לתמוך במפעל הגדול הזה"

מאת: דביר ידעי

היום (ד') נערכה פתיחה מחודשת של מרכז השיקום בשדרות של אגודת עזרה למרפא בראשות הרב פירר. המרכז, אשר נפגע מהמלחמה, ילווה בשיקום פיזי ונפשי כחלק מתקומת תושבי שדרות, עוטף עזה, הדרום וחיילי צה"ל. הפתיחה התקיימה במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, הרב אלימלך פירר, ראש עיריית שדרות אלון דוידי, משפחות שכולות, עובדים ומטופלים ורבים נוספים. 

בשבעה באוקטובר עם תחילת מלחמת "חרבות ברזל", נפגע מרכז השיקום בשדרות מטיל נ"ט ובמקום נהרגה עדי ברוך ז"ל, קצינת צה"ל אשר חיפשה מחסה סמוך למקום. אם הבית של המרכז, איילה שקורי, איבדה את ביתה השוטרת הגיבורה מור שקורי ז"ל, אשר נפגעה בקרב במשטרת שדרות.

עקב המצב הקשה, נסגר מרכז השיקום וצוות והמרכז המשיך ככל הניתן להעניק סיוע למטופלים מרחוק. כעת, כששבו תושבי שדרות והדרום חלקית לבתיהם, נפתח המרכז מחדש במטרה להעניק סיוע שיקומי משמעותי באזור. 

רק בשנה האחרונה, הארגון מונה כ-17,000 פגישות ושיחות ייעוץ עם הרב פירר, כ-6,000 הסעות מטופלים באמבולנסים, כ-14,000 שעות טיפול שיקומי לנפגעים וכ-13,000 שעות טיפול נפשי ורגשי.

נשיא המדינה שנשא דברים באירוע אמר: "מיכל ואני תמיד שמחים לתמוך במפעל הגדול הזה. למשפחות השכולות, אנחנו מבקשים לאחל לכם אהבה ושמחה מכל הלב". עוד הוסיף נשיא המדינה, "התשובה שאנחנו נותנים למי שבא לטבוח בנו כאן, זה חנוכת המקום הזה, שמהווה דוגמא ומופת לחיים משותפים". הרצוג הודיע שהוא "בא לכאן, בשם העם כולו, לחזק את תושבי שדרות ומי ייתן והעיר תצמח ותתחזק".

ראש העיר שדרות, אלון דוידי אמר: "אנחנו מודים לקב"ה שלמדינת ישראל יש את הרב פירר ואת הצוות היקר שלו שעושים הכל למען עם ישראל. צה"ל צריך לנצח את הטרור לא רק בשביל המדינה אלא כי אנחנו נברינו להפיץ טוב. אני פונה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה להמשיך את המלחמה הצודקת הזאת" דוידי מבקש , "הגיע הזמן שיימצא התקציב שיאפשר למקום הזה להמשיך לעסוק במפעל העצום הזה". וכל זה בשל העובדה שהאגודה לא מתוקצבת על ידי המדינה.

10.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.