צילום: דביר ידעי

בני גנץ: איראן? "היכולות שלנו עולות על כל מדינה במזרח התיכון, המלחמה בעזה תימשך עוד המון שנים"

יו"ר המחנה הממלכתי קיים הצהרה לתקשורת בשדרות והתייחס גם לחוק הגיוס ולנגב המערבי

מאת: דביר ידעי

יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ קיים היום (ד׳) הצהרה לתקשורת בשדרות בסיום ביקור סיעתי בעיר וישיבת סיעה שהתקיימה מוקדם יותר בקיבוץ יד מרדכי.

גנץ התייחס בהצהרה לסיוע המתבקש עבור הנגב המערבי: "קיימנו דיון לגבי חיזוק האזור הזה שתמיד היה סמל לעוצמתו, וימשיך להיות כזה. שמענו מראש העיר דברים מטרידים בנוגע לתקצוב מנהלת תקומה ואנחנו נטפל בזה. המרחבים הקדמיים, ובהם הנגב המערבי, צריכים להיות בראש סדר העדיפויות בעשור הקרוב. המשימה שלנו – לשנות את המציאות הביטחונית, ולהביא לפחות ל - 10% גידול באוכלוסייה בעשור הקרוב".

השר גנץ סבור שהמלחמה בעזה תימשך עוד המון שנים: "נערים שנמצאים כעת בחטיבת הביניים, עוד ילחמו ברצועת עזה, כמו באיו"ש ומול לבנון, אבל האמת צריכה להיות ברורה, והראש צריך להיות זקוף על הישגנו: מבחינה צבאית – חמאס מובס. לוחמיו מחוסלים או מסתתרים. יכולותיו נגדעות, ובמה שנותר נמשיך ונכה. הניצחון יבוא צעד אחר צעד. אנחנו בדרך אליו, ולא נעצור. אנחנו ניכנס לרפיח, אנחנו נחזור לחאן יונס ואנחנו נפעל בעזה. בכל מקום שבו יהיו יעדי טרור – צה"ל יהיה". 

גנץ מרגיע את הציבור מפני תקיפה איראנית על מדינת ישראל, "נוכח האיומים של איראן, אזרחי ישראל צריכים לדעת, שהיכולות של מדינת ישראל עולות על כל מדינה במזרח התיכון - בהגנה ובהתקפה. אויבינו מכירים את המציאות הזו היטב, ומבינים את המשמעות. אנחנו נדע להשתמש ביכולותנו בכל מקום, ומול כל איום".

בעניין חוק הגיוס ופתרון המשבר מול החברה החרדית טוען בני גנץ: "אסור לנטוע אשליות שכל החרדים והערבים ישרתו מחר בבוקר – אבל אסור גם לוותר על קידום אמיתי של תהליך כזה. אם יש מי שמוכן לזנוח את ערך השירות וצורכי הביטחון, ולקדם מתווה השתמטות – הוא ישא באחריות. אנחנו נהיה שותפים מלאים של כל מי שרוצה בתיקון אמיתי – אך לא נסכים להיות שותפים לקומבינה פוליטית שתפגע בצורך לאומי".

10.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.