צילום: משטרת ישראל

"איך אתה יכול להגיד לגיבור 'אל תהיה גיבור'? אחותו של סנ"צ אבי עמר שנפל בקרבות בבארי בראיון מרגש

יעל עמר בראיון מרגש לתוכנית "בוקר טוב דרום" על כך שהכניסו ספר תורה לזכרו של אחיה שנפל ב-7.10: "אנחנו כמשפחה לא מצליחים להתעורר מזה"

"קשה מאוד וזה לא משהו שאפשר להשתקם ממנו כי אבי היה עמוד התווך של הבית והראשון לעזור", סיפרה יעל עמר, אחותו של אבי ז"ל, "הוא השאיר אחריו אישה בהיריון ושישה ילדים. אבי היה בן אדם באמת משכמו ומעלה ואנחנו משתדלים להנציח אותו בכל דרך אפשרית. הוא אהב מאוד סוסים ובחודש האחרון נולדו לנו שלושה סייחים ולאחד מהם קראנו בארי, לשני שדרות ולשלישית קראנו תקומה".

הכנסת ספר תורה. צילום: אודי דוד בן דוד

אתמול היה הכנסת ספר תורה לזכרו?

"הטקס היה מרגש וקצת שמח, קצת עצוב. כשאתה רואה שכתוב על הספר 'לעילוי נשמת אבי עמר' זה היה קשה. זה התחיל לפני שנה כי אבא שלי רצה לכתוב ספר תורה ואז זה התהפך. היו מאות אנשים שהגיעו".

"זאת תמונה שמסכמת את אבי". צילום: דוברות המשטרה

אחת התמונות המפורסמות שהוא מחבק חייל. זאת תמונה שמאפיינת אותו?

"זאת תמונה שמסכמת ללא מילים את אחי, אבי. החיבוק שלו גם בסיטואציה קשה ולא הגיונית הוא פשוט שם לב שיש חייל אחד שלא מבין מה קורה סביבו והוא חיבק אותו וזה חיבוק שעוטף אותך ואתה מרגיש מוגן ובטוח וזה חיבוקים שאנחנו הכי מתגעגעים אליהם. אנחנו כמשפחה לא מצליחים להתעורר מזה וזה שבר נוראי. בטבעי אם אתה צריך משהו אתה מחייג לאבי ויש עוד כל כך הרבה משפחות שחוו כי זה כאילו בן אדם אחד אבל זה עולם שלם אחריו". 

 

 

10.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.