צילום: דביר ידעי

תושבי שדרות והעוטף נגד החלטת הקבינט וצה"ל להוצאת הכוחות מהרצועה: "אנחנו לא קונים את השקר הזה"

התושבים, מלומדי אכזבות, יצאו הערב למחות כנגד ההחלטה של הקבינט המצומצם וצה"ל להוציא את אוגדה 98 שמתמרנת בחאן יונס

מאת: דביר ידעי

בעקבות ההחלטה של הדרג המדיני והצבאי להוציא את אוגדת 98 מחאן יונס, כ-150 תושבי שדרות והעוטף בהובלת פורום "עוטף ישראל", "תקווה", "אימהות הלוחמים", ו"צו 9" יצאו הערב (שני) להפגין נגד ההחלטה.

שירה מאסמי מעוטף ישראל זעמה: "אנחנו לא קונים את השקר הזה. הציבור לא מוכן להפקיר את החטופים, אנחנו דורשים את כל החטופים, וכל זה יגיע רק עם לחץ צבאי". 

שמעון אור, דודו של אבינתן אור, שחטוף כעת בעזה, הגיע גם הוא להפגין ואמר: "אתם שגרים פה בעוטף אתם החטופים הבאים של מדינת ישראל. מי שיגיד לכם שביבי, גלנט וגנץ הוציאו את צה"ל מעזה, כדי לאפשר עסקה הוא משקר לכם ולנו בעיניים. אין שום עסקה, החמאס אומר בצורה ברורה עד שצה"ל לא ייסוג מעזה אין עסקה".

רעות בן חיים יו"ר פורום "צו 9" הוסיפה: "ביטחון העוטף תלוי במדיניות כל עוד המדיניות רופסת אנחנו חשופים למקרים כמו ה7.10 והמדיניות ארוכת השנים של טפטופי הטילים צריכה להיפסק".

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות שנכח בהפגנה פנה אל בנימין נתניהו: "ראש הממשלה אל תעצור! רק לפני חצי שנה אלפי מחבלים ניסו לחסל את המדינה היהודית ומה השתנה כעת? אסור לסיים את התמרון ללא השבת החטופים, מיטוט החמאס והבטחת עתידנו כאן. אירועי ה 7.10 הם ההצדקה הסופית לכל פעולה הנדרשת לשם הבטחת חיינו כאן, במדינתנו בביטחון".

דוידי הוסיף ואמר: "עוד בטרם מודיעים על סיום שלב התמרון אני מצפה שיודיעו שכל החטופים שבו לבתיהם, שהביטחון שב לכל תושבי האזור ועזה נקיה מאלו המבקשים נפשינו. אסור לנו לעצור את האש על אויבינו שעדיין חיים, יורים, מייחלים לסופנו ואוחזים באחינו ואחיותינו במחילותיהם".

08.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.