התעללות והזנחה מכוונת: כתב אישום יוגש נגד האם ובן זוגה מב"ש שחשודים ברצח פעוט בן שנתיים וחצי

המשטרה השלימה את החקירה בסיומה הוגשה הצהרת תובע נגד השניים בחשד גם להתעללות כלפי שני אחיו הקטנים בני חמש ושלוש וחצי

מאת: דביר ידעי

משטרת ישראל סיימה חקירת נסיבות מותו של פעוט מבאר שבע שנגרם על ידי אמו ובן זוגה כתוצאה מהתעללות והזנחה מכוונת. היום (שני) הוגשה נגדם הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום ומעצר עד תום ההליכים, הכולל חשד לביצוע עבירות דומות של התעללות והזנחה גם כלפי שני אחיו הקטינים של הפעוט.

משטרת ישראל פתחה בחקירת נסיבות מותו של פעוט מבאר שבע, בן שנתיים ו 7 חודשים, שנפטר ביום 6.3.24, זאת לאחר שהובא על ידי צוות מד"א למרכז הרפואי סורוקה כשהוא במצב אנוש ובבית החולים נקבע מותו.

צוות חקירה מיוחד שניהל את החקירה בתחנת באר שבע, אסף ראיות המעלות חשד לביצוע עבירות של רצח קטין חסר ישע וכן להתעללות והזנחת הפעוט הן על ידי אמו, בת 27, והן על ידי בן זוגה, תושב העיר באר שבע, בן 32, שנעצרו לחקירה.

במסגרת החקירה עלה כי בני הזוג ביצעו בנוסף עבירות של הזנחה והתעללות בשני אחיו הגדולים של הפעוט, קטינים בני חמש ושלוש וחצי, שאושפזו במרכז הרפואי סורוקה במצב קשה ושוחררו להמשך טיפול גורמי הרווחה בעיריית באר שבע.

על פי החשד בני הזוג נהגו לנעול את הילדים בחדרים וכעונש מנעו מהם לאכול ולשתות תוך שהם מתעלמים במכוון מבכי ומהתנהגות המעידה על מצוקה, לרבות ירידה במשקל, וזאת בזמן שנהגו, על פי החשד, לצרוך סמים בנוכחות הילדים.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת ע"י בית משפט השלום בבאר שבע, ועם סיום חקירתם במשטרה, הגישה פרקליטות מחוז דרום (פלילי) שליוותה את החקירה, הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום ובקשת המשך מעצרם שצפויים להיות מוגשים בסוף השבוע.

08.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.