צילום: דביר ידעי

"אנחנו משתייכים לנפגעי ההפקרות, אף אחד לא עוזר לנו": משפחות הנרצחים ממסיבת הנובה דורשות זכויות מהמדינה

המשפחות קיימו מסיבת עיתונאים במתחם מסיבת הנובה. ענת גולדשטיין, אמא של עמית מגנזי ז"ל: "דורשים לקבל פיצוי מיידי"

מאת: דביר ידעי

חצי שנה לאחר הטבח הנורא של ה-7.10, 398 משפחות נרצחי מסיבת הנובה, התכנסו למסיבת עיתונאים במתחם המסיבה. משפחות הנרצחים מסבירים את השתיקה שלהם במשך החצי שנה האחרונה ואמרו: "רצינו לתת את המקום עבור משפחות החטופים והמשך המלחמה הצודקת ברצועת עזה".

מתחם הנובה. צילום: דביר ידעי

דרשותיהן של משפחות הנרצחים הן: סיוע כלכלי מצד המדינה. הטבח גרם לכל המשפחות ברמה כזו או אחרת, לעצור את חייהם ולהתעסק אך ורק בקרוביהם ובחקירת הרצח, מה שהוביל למעשה בהקפאה של המצב הפיננסי של כל משפחה.

בנוסף לכך, הם דורשים ליווי סוציאלי וטיפולי עבור כל בני המשפחה, שמבחינתם עברו את הנורא מכל. הורים העידו בפנינו על כך שהם לוקים בפוסט טראומה עקב הטבח. הדבר האחרון שהמשפחות דורשות זה אתר הנצחה, "דורשים העלאת שכר עבור אתר ההנצה, אנו דורשים להקים יד ושם נוסף".

מסיבת העיתונאים במתחם. צילום: דביר ידעי

הורי הנרצחים מאוכזבים מאד מנבחרי הציבור ומציינים את חברי הכנסת יצחק פינדרוס, קארין אלהרר ואפרת רייטן כמי שהיו היחידים שתקשרו איתם ועזרו להם ברמה כזו או אחרת, אך לא מספיק. "אף אחד לא עוזר לנו", כך הם קובעים.

ענת גולדשטיין, אמא של עמית מגנזי ז"ל סיפרה: "אנחנו משתייכים למשפחות נפגעי ההפקרות ואנחנו דורשים שמישהו בממשלה הזאת יתייחס אלינו, יבוא ויקבל את הדרישות שלנו. אנחנו קרסנו מבחינה חברתית, כלכלית ותעסוקתית. הדרישה שלנו לקבל פיצוי מיידי כדי לפחות לתת למשפחות להרים את הראש מעל המים ויש זכויות של אחים שכולים ושל יתומים וחייבים לנציח את היום הזה". 

מאיר זוהר, אבא של בר זוהר ז"ל: "אנחנו שקופים. חבר כנסת לא ביקר אותנו והדבר היחיד שקיבלנו זה מכתב מנשיא המדינה שבו הוא טעה גם בשם של הילדה. אני סובל מפוסט טראומה כי נאלצתי לראות סרטוני וידאו עד הנשימות האחרונות שלה. יש פה הרבה אנשים שלא יודעים מה קרה שם".

07.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.