צילום: גרשון אלינסון / פלאש 90

"אני מתפללת שמועד הטבילה ייצא באמצע השבוע": נשים בשכונת "נווה שרון" בנתיבות זועמות על כך שלא ניתן לטבול בשבת

הנשים פתחו קבוצת וואטסאפ שכונתית ובה הן כתבו שנאלצו לדחות את מועד הטבילה. מהעירייה נמסר: "לצערנו חל עיכוב בהמשך הבניה של המקווה בשכונה, הולך ומושלם בנייתו של מקווה זמני"

מאת: דביר ידעי

נשים בשכונת נווה שרון החדשה בנתיבות זועמות על כך שאין להן את היכולת לטבול בימי שבת ובכך הדבר גורם צער להן ולבני משפחותיהם. 

צילום: גרשון אלינסון / פלאש 90 

העיר נתיבות נחשבת לאחת הערים המתפתחות בשנים האחרונות ובפרט שכונת הדגל של העיר, "נווה שרון". מדובר בשכונה בחלקה הצפון מערבי של העיר, אשר באופן רוחבי, קיים רוב לציבור שומר המסורת בשכונה.

בקבוצת הוואטסאפ של נשות השכונה, התפתח זעם על התנהלות העירייה בשל העובדה, שלמרות מספר השנים שהשכונה קיימת, עדיין לא בנו מקווה לצורך נשות השכונה. עבור שומרי המסורת, מדובר באחד הקשיים הגדולים שנאלצים התושבים להתמודד איתם.

ההשלכות של המצב, מביאות את הנשים לידי כך שהן נאלצות לדחות את מועד הטבילה משום שמדובר ביותר משעה הליכה לכל הפחות, ובכך הדבר גורם צער רב למשפחות. אחת הנשים כתבה: "אני חרדיה, ולצערי לא הלכתי בשישי, זה קשוח מאוד ואני מתפללת תמיד שמועד הטבילה ייצא באמצע השבוע". אישה אחרת הוסיפה, "אני אישית למדתי את הלקח, אני לא עושה הפסק בימי שישי".

מעיריית נתיבות נמסר: "על אף העובדה שאין זה מתוקף אחריותה הישירה העירייה רואה עצמה מחוייבת לספק הקמת מוסדות דת בשכונות החדשות במערב העיר, לרבות מקוואות. בנתיבות נבנו מקוואות חדשים יותר מכל עיר אחרת בהלימה לקצב האכלוס. בשכונת נווה שרון הוחל בבניית מקווה וכך גם בשכונת רמות יורם. לצערנו חל עיכוב בהמשך הבניה של המקווה בנווה שרון בשל הקושי של הקבלן לגייס עובדים זרים עקב הפסקת העסקת עובדי שטחים. בינתיים הולך ומושלם בנייתו של מקווה זמני שייתן מענה לצרכי התושבים בשכונה וזאת מעבר לעובדה שבמרחק 1-1.5 ק"מ ברחוב שלום בונייך קיים מקווה נוסף שאליו ניתן להגיע".

04.04.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.