צילום: אוליבייה פיטוסי/ פלאש 90

חגיגות רגילות, צנועות או לבטל לגמרי: מה ראשי הערים והמועצות בדרום יעשו ביום העצמאות?

בבאר שבע, באופקים ובנתיבות החליטו לקיים חגיגות צנועות בעוד במועצה האזורית אשכול לא יתקיימו חגיגות כלל. ומי ביקש מהתושבים לבחור?

מאת: דביר ידעי

חלק מראשי הרשויות בדרום החליטו שיום העצמאות הקרב, יתקיים במתכונת שונה מהרגיל ובמקביל להחלטה של ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' לקיים חגיגות צנועות למדי כמו גם באופקים ובנתיבות, וגם במועצה האזורית אשכול החליטו שהשנה יתקיימו חגיגות צנועות.

במועצה לא יתקיימו חגיגות ויום העצמאות יצוין בפעילות צנועה ומותאמת. במהלך היום יתקיימו סיורים מודרכים באתרי מורשת במועצה ובערב יתקיים מפגש קהילתי ״שרים באשכול״.

אליה בן שימול, רבש"צ כרם שלום הביע דעתו על החלטת המועצה: "המציאות כואבת מאד ובתוך זה יום העצמאות זה יום שמסמל את התקומה של מדינת ישראל כעם וכמדינה. ב-7/10 לאחר כחצי יממה הושגה שליטה בעוטף כולו למעט שני ישובים. רוח וגבורת הלוחמים הזו היא זו שהצילה את העוטף והיא זו שמסמלת את המשמעות של מדינת ישראל. כמו המקום של הכאב, כך אנחנו צריכים לתת מקום גם לתקומה ורוח הגבורה של העם ב7/10 ובכלל לאורך שנות המדינה. עין בוכה בלב שמח. הכאב ענק ואשרינו שזכינו שיש לנו מדינה שמחבקת תומכת ובע"ה תנצח בגדולה את המלחמה".

ראש עיריית דימונה, בני ביטון ביקש מהתושבים שלו להחליט מה הם מעדיפים ביום העצמאות. "תושבי דימונה האהובים, ‎אני צריך אתכם! איך נראה לכם נכון לחגוג את יום עצמאות,
כאן בדימונה - השנה? בצל אירועי ה-7 באוקטובר לצד הרצון לחגוג עצמאות השנה יותר מתמיד, אשמח לשמוע גם בלייקים וגם בתגובות - מה יש לכם להגיד".

28.03.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.