שכל את אשתו, הציל עשרות חיילים ותרם למאמץ המלחמתי: תושב ערערה קיבל הוקרה מהמדינה

שר הפנים, משה ארבל העניק תעודה לתושב ערערה בנגב: "אתה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל"

מאת: דור יחזקאלי

מרגש: שר הפנים משה ארבל העניק היום (ד') מעמד קבע לתושב ערערה שבנגב, חמיד אבו עראר אשר שכל את אשתו והציל עשרות חיילים בשבת השחורה.

חמיד אבו עראר עם שר הפנים, משה ארבל

שר הפנים משה ארבל סיפר: ״היום הזה הוא יום חשוב בו אנו מראים לעולם שאנחנו במאבק נגד הרוע, נגד החושך, השותפות שלנו היא חזקה ואמיצה. הפעולה האמיצה שעשית תוך סיכון חיים רגעים ספורים אחרי שרצחו בדם קר לנגד עיניך את רעייתך, והצלת חיים של עשרות חיילים, המעשים שלך והדברים שלך נגעו בלבבות של כולנו, אזרחי ישראל וחיילי צה״ל כולם אסירי תודה לך, משרד הפנים מודה לך ומכריז על היותך חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. אני רואה זכות להיות זה שמעניק לך את תעודת הזהות שלך, הבשורה שאתה וילדיך הינם חלק בלתי נפרד מהזהות הישראלית היא בשורה עבור המדינה ואזרחיה כולם״.

כזכור, ב-7/10 חמיד ואשתו פאטמה אבו עראר נסעו ברכבם על מנת להסיע את חמיד לעבודתו. בדרך הם פגשו מספר מחבלי חמאס רכובים על אופנועים, שירו לכיוונם תוך שהם זיהו את החיג'אב של פאטמה (כך לדברי חמיד).

פאטמה נפגעה ממרבית הכדורים שנורו לכיוונה, וחמיד הוריד אחורה את הכיסא שבו ישבה על מנת שכוחות ההצלה יטפלו בה כשיגיעו. מי שהיה עמם ברכב הוא בנם התינוק אליאס. חמיד שרצה להציל את חיי בנו, התחבא בארון תקשורת ביחד איתו במשך כחמש שעות.

במהלך הזמן חמיד ניסה ליצור קשר עם המשטרה כשברקע שמע את צרורות הירי של המחבלים אשר השתלטו על הציר, אך במהרה הבין מהם כי הוא צריך להסתדר בכוחות עצמו בזמן הקרוב.

לאחר זמן מסוים, ארבעה מחבלים התמקמו מאחורי ארון התקשורת שבו התחבא האב עם בנו, על מנת לבצע מארב לחיילים שיגיעו. חמיד שהבין את הסיטואציה ושמע עברית (חיילים מתקרבים), קיבל החלטה לצאת מהמחבוא עם אליאס תוך שהוא מרים את ידיו, התקרב לחיילים ויידע אותם בנוגע לכך שיש מחבלים באזור. החיילים נעזרו במידע שסיפק להם חמיד וחיסלו במקום את אותם מחבלים.

21.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.