צילום פרטי

סייע לצבא, עזר לחיילים ותמך בישראל: האם שריפת הרכב של בהאא אלשוארמרה בב"ש היא על רקע ביטחוני?

תושב העיר חושש כי אלמונים ששרפו את רכבו בבירת הנגב עשו זאת בעקבות תמיכתו בישראל. ממשטרת ישראל נמסר: "נפתחה חקירה"

בסביבות השעה 02:00 בלילה שבין שני לשלישי השבוע, הגיעו כוחות משטרה וכיבוי אש למוקד שריפה בעיר באר שבע, לאחר שהתקבלו קריאות על רכב חונה שעולה באש. אירועים מהסוג הזה מתרחשים לעיתים קרובות, אך ייתכן שמאחורי המקרה הספציפי הזה, עומד סיפור מורכב שמתחבר לתקופת המלחמה.

בהאא אלשוארמרה. מי שרף לו את הרכב? צילום פרטי

בעל הרכב השרוף הוא בהאא אלשוארמרה, משתף פעולה לשעבר שמתגורר כעת בבירת הנגב. בהאא השתתף בחודשים האחרונים בפעילויות רבות למען חיילים המשרתים באוזר עוטף עזה, תוך שהוא נוסע עם הרכבים לבסיסים שונים ומספק לחיילים הנמצאים שם מזון ותרומות נוספות.

"אני במקור מאזור חברון, סייעתי למדינה ונעצרתי על ידי הרשות הפלסטינית ל-7 שנים", סיפר בהאא לרדיו דרום, "לאחר מכן ברחתי לישראל בשנת 2005 אחרי ששיחררו אותי ומאז אני בארץ. ב-7 לאוקטובר מאז הלחימה, הבנתי שאני חייב לסייע למדינה בתור בן הארץ. מה שקרה שם הוא שואה שנייה עבור כל האזרחים. כחלק מהסיוע, עזרתי לצבא בכך שקניתי מזון ודברים נוספים, ונסעתי בין בסיסים באזור עוטף עזה על מנת לעזור לחיילים, גם קיבלתי תעודות הצטיינות מגורמים שונים על הפעילות שלי. חוץ מזה, פרסמתי סרטון ברשתות החברתיות נגד חמאס ודאעש, זה היה בשביל לגבות את המדינה, בתור מוסלמי שרוצה להעביר מסר שמה שקרה הוא נגד כולנו, כולנו מטרה".

תיארת בפנינו כי ספגת איומים בעקבות הפעולות שלך, עד שהגיע המקרה בלילה שבין שני לשלישי.

"קיבלתי איומים ברשתות החברתיות והייתי מוחק אותן. באותו לילה, ישנתי והייתה לי הרגשה של פחד, של משהו שלא בסדר. קמתי והבחנתי בכך שיש אור ועשן בבית. הייתי בהלם מזה שהאור היה מהאש שהייתה מסביב לבית. ידעתי שהרכב נמצא בסמיכות לבית והבנתי שבגלל שהוא נשרף יש אור בכל הבית. הילדים בכו ואף אחד לא הבין כיצד ניתן לצאת מהבית, גם השכנים נבהלו, יש לנו בבניין גם ערבים וגם יהודים. הרכב הזה ששרפו אותו, היה מסייע למדינה בזמן המלחמה בכך שנסעתי איתו בין בסיסים על מנת לתרום לחיילים אוכל, שתייה, ממתקים ועוד דברים על מנת לשמח את הצבא שירגיש שאנחנו איתם".

הרכב של בהאא. המשטרה פתחה בחקירה

מי עשה את זה לדעתך, ולמה?

"אין לי סכסוכים עם אף אחד ברמה האישית, הסכסוך הוא ביטחוני. באותו יום קיבלתי תעודת הערכה משר החוץ אלי כהן, ופרסמתי את זה ברשת החברתית. מי שעשה את זה מכיר את הפעילות שלי למען המדינה ויודע שאני תומך בצבא ברשתות. הם רצו לעשות פה פיגוע בארץ".

איך אתה מצפה שיטפלו בנושא הזה?

"המשטרה טיפלו בי והרגיעו אותי. הפעם מדובר פה בנושא ביטחוני, זה ביטחון המדינה ואני רוצה שיפרסמו את הסיפור כדי שלא יקרה שוב אירוע כזה. שיעמידו את הגורמים לדין, על מנת שכל אחד ידע מראש שהוא יעמוד לדין במידה ויעשה משהו כזה. אני רוצה לשמור על הילדים הקטנים שלי שהם לא אשמים בכלום. יש לי גם משפחה שאני לא רוצה שיקרה להם משהו. אני אישית פחות חשוב, אני כבר 30 שנים במאבק הזה ואני ציוני בדם".

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת הדיווח כוחות משטרת תחנת באר שבע הגיעו למקום ואספו ראיות וממצאים בכוונה לאתר מעורבים החשודים באירוע".

15.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.