צילומים פרטיים

"מתנגדים לעסקה? בואו ניקח 136 בני משפחה של כל המתנגדים ונחליף אותם בעזה במקום המשפחות שלנו"

איציק הורן, אביהם של איתן ויאיר שחטופים בעזה בראיון לתוכנית "בחצי היורם": "רוצים לטפל בחמאס על הגב של היקרים שלנו"

"מנסים להיות חיוביים וזה קשה כי מדברים על מספר נרצחים וזה פוגע בתקווה", סיפר איציק הורן, אביהם של יאיר ואיתן שחטופים בעזה על הידיעות על זה שיש אנשים שכבר לא בין החיים, "זה מצמרר והורס את התקוות של האנשים ואתה לא יודע אם אתה תקבל הודעה כזאת".

איתן ויאיר הורן. "לא קיבלנו אות חיים מהם"

קיבלתם מהם אות חיים? 

"לא צילום ולא סרטון וזה יותר טוב ככה כי מי שמופיע בסרטונים הסוף לא היה כל כך טוב. קיבלנו אות חיים מאלה שהשתחררו בפעימות הראשונות שהם לא פצועים וראו אותם במנהרות. ממשלת ישראל אחראית להחזיר את כולם בחיים ואני לא יודע מה הקונפליקט כי אני שומע קולות שהמחיר מופקר אז לכל מי שמתנגד לעסקה אז יש לי הצעה: 'קחו 136 בני משפחה של כל אחד, קחו אותם לעזה ובואו נחליף את בני המשפחה שלנו בשלהם כי זה קל מאוד להגיד כן ולהגיד לא".

אתה כבר כועס. 

"לא רק אני. רובנו כועסים כי מישהו סימן אותנו כאויבי המדינה. לא הספיק המחיר הזה ששילמנו ב-7.10? אז מה עכשיו? אנחנו כואבים על כל החיילים שנופלים בקרב. מה שאנחנו עושים זה רק מחזירים גופות מהרצועה אז אני מסכים שצריך למוטט את החמאס. הממשלה הזאת חיכתה כל כך הרבה שנים לטפל בחמאס ועכשיו על הגב של היקרים שלנו הולכים לחסל את החמאס. בואו נעשה הפסקה ולהוציא את החטופים ואחר כך תמשיכו עם סינוואר אבל לא על הגב של היקרים שלנו".

יצא לך לעמוד ולחסום את המשאיות שנוסעות לעזה?

"אני בגילי לא יכול לעשות את זה. הראש אומר לי שלא כל התושבים של עזה הם חמאסניקים אבל שייכנסו דרך מצרים למה דרך ישראל".  

08.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.