"כיתת הכוננות פעלה ללא דופי ואנחנו נותנים לה גיבוי מלא": ערן דורון על אירוע החדירה לרתמים

ראש המועצה האזורית רמת נגב בראיון לתוכנית "בוקר טוב דרום": "אין שום סיבה להיכנס ליישוב שאתה לא גר בו בשעה 2:30 לפנות בוקר"

"קיבלתי טלפון וסיפרו לי מה שקרה", אמר ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת נגב סיפר על אירוע החדירה ליישוב רתמים, "כיתת הכוננות פעלה ללא דופי. יש עלייה בפשיעה והרבה בריונות על הכבישים ויש חשש מאוד גדול בצה"ל מגניבת נשקים וטוב מאוד שכולם יהיו דרוכים ויעשו את העבודה שלהם. אחת התצפיות זיהתה שלושה חשודים באזור פעילות של בני ובנות נוער. מי שבשעה 2 וחצי לפנות בוקר מגיע ונס על נפשו כנראה שהוא לא בא לחוג".

המשטרה מבינה שמדובר בפורצים? 

"לא ידעו בדיוק מה הם באו לקחת אבל אחד העצורים השתחרר וניסה לתקוף באמצעות סכין את חבר כיתת הכוננות. זאת תוצאה מצערת מאוד וחבל שזה לא נגמר במעצר בבית העצורים אבל צריך להבין שהרגישות היא כל כך גבוהה שלאף אחד אין מה לעשות בשעה כזאת במקום שהוא לא מתגורר בו".

אז למה אתם מצטערים על זה? 

"יש צער ואפשר גם להצטער על אנשים שמתים. אנחנו עבדנו מאוד קשה שזה לא יהפוך להיות מלחמה בין יהודים לבדואים. אנחנו נותנים גיבוי מלא לכיתת הכוננות ואין שום סיבה למישהו להיכנס ליישוב שהוא לא גר בו בשעה 2:30 לפני בוקר. כל מי שיעשה את זה שיבין שאנחנו מאוד רגישים לדבר הזה וכיתת הכוננות פעלה כפי שמצופה ממנו".

 

04.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.