צילום: דוברות המשטרה

"רני הציל את חייהם של מבלים רבים מהמסיבה בנובה, אם היו שואלים אותו הוא היה עושה את זה שוב": דודו של רן גויאלי ז"ל בראיון

אתמול הותר לפרסום שהשוטר רן גויאלי נהרג ב-7.10 לאחר שיצא להילחם למרות שהיה בחופשת מחלה. דודו, זיו ציוני בראיון: "אנחנו נמשיך את המורשת שלו"

"זה עשה לנו קצת סדר והכניס אותנו לפרופורציות כי ארבעה חודשים חיינו באופטימיות שהוא חי ועוזר לכולם שם למרות שהוא פצוע", סיפר זיו ציוני, דודו של רן גויאלי, "הגיעו צוות גדול מאוד של משטרה והציגו לחלקנו סרטונים שמציירים את המסע בזמן של רני מהרגע שהוא נפגע והסתתר בשיחים ועד העדות האחרונה שלו שלא הותירה ספק לצערנו".

רן גויאלי ז"ל. צילום: דוברות המשטרה

אתה גם ראית את הסרטונים? 

"כן. שני נציגים ראו ואני אחד מהם. הרגשתי לא טוב כי אני רואה את רני שלנו שוכב שם והוא פחות מגיב והוא לא איתנו. רני גיבור ישראל והוא אחד שצריך לשמוע את הסיפור שלו. במשך 116 יום שתקנו ולא דיברנו ופחדנו שאם נדבר זה יפגע בסיכוי שהוא יחזור. ישבנו בצד ובשקט והוא חי כגיבור ומת כגיבור והוא לא היה מוכן לשבת בבית באותו יום".

 ספר לנו עליו.

"הוא היה 1.90 של טוב לב. תמיד חיזק את החלשים והוא אהב את הצבא ואת המשטרה. הוא נפצע בגולני ואמרו לו שהוא לא יכול לחזור ליחידה כי היו לו 12 פלטינות ברגליים והוא חזר אחרי 4 חודשים כאילו כלום. בגלל האופי, העוצמה, החוזק והאישיות המחברת ושבוע לפני ה-7.10 הוא שבר את הכתף והמתין לניתוח שהיה אמור להתקיים יומיים לאחר מכן. הוא התעורר מההודעות של היחידה שלו ואמר שהוא לא נשאר בבית".

ומה קרה אז?

"הוא היה בחופשת מחלה והוא עלה על הניידת עם הצוות שלו ונסעו לכיוון המסיבה. באמצע הדרך הם נעצרו בקיבוץ עלומים והם אמרו להם לא להתקדם כי נכנסו לשטח מוות. הם ניהלו קרב רציני עם עשרות מחבלים הרוגים ואף אחד לא נהרג בקיבוץ עלומים. רני נכנס עם גיא מדר ורדפו אחרי רכב של מחבלים, חיסלו אותו והגיעו לתחנת הדלק של סעד ושם הם נתקלו בעשרות מבלים שברחו מהמסיבה. הוויז אמר להם לנסוע דרך שדרות, הוא אמר להם לא לנסוע משם ואותם חבר'ה החיים שלהם ניצלו כי הם נסעו דרך נתיבות. תוך כדי הם מקבלים הודעות מחברים בקיבוץ עלומים שהם צריכים עזרה. שם גיא ורני נפצעים. רני מתחבא בשיחים והוא נלחם עד הכדור האחרון שהיה לו בנשק".

רן גויאלי ז"ל. נלחם עד הדקה האחרונה

ממה שאתם מבינים כשהוא נחטף הוא היה בין החיים?

"לא הוא כבר לא היה בין החיים".   

מה שלום ההורים?

"ההורים חזקים וגם האחים חזקים. אנחנו עטופים ואנחנו ממשיכים את המורשת. אם היית שואל את רני אם הוא היה מוכן לעשות את זה שוב הוא היה אומר שכן וללא ספק. הוא גדול מהחיים, באמת גדול מהחיים".

01.02.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.