צילום: אמנון ארד

תמיר עידאן: "הם מחריפים את משבר האמון שהיה, בחרו לפעול בצורה נפרדת מאיתנו ולקבל החלטות על הראש שלנו"

ראש המועצה האזורית שדות נגב בראיון: "תושבים כבר חזרו הביתה אז תנו להם את מה שצריך"

"אני ביום חמישי נפגשתי עם ראש מנהלת תקומה והצגתי את ההערות שלי", סיפר תמיר עידאן, ראש מועצת שדות נגב, "המתווה הזה אמור להיות מוצג ומכון לאתמול בלילה הוא טרם אושר. הדרישה שלנו שמי שלא יכול או מי שמפחד לתת לו לסיים את שנת הלימודים הנוכחית".

מרגיש ששום דבר לא השתנה.

"דברים השתנו אבל זה לא מספיק. אנחנו צריכים תקציב כדי להכניס את הילדים ללימודים וגם את זה עדיין לא סגרנו. לקראת סוף השבוע הנחיות ההתגוננות ישתנו ואנשים כבר חזרו הביתה כי לא היו יכולים להישאר עוד בבתי המלון. חשבתי שהחזרה תהיה הרבה יותר בטוחה וכולם ייתנו כל מה שצריך ולצערי כולם חוזרים לוויכוחים ולמלחמות הפנימיות".

תושבים מרגישים שהם לא יודעים מה קרה ביום שלפני. והיום אומרים להם לחזור הביתה.

"הם מחריפים את משבר האמון שהיה. בחרו לפעול בצורה נפרדת מאיתנו ולקבל החלטות על הראש שלנו ופתאום נופל להם האסימון. אנשים יושבים בתוך בתי המלון כבר ארבעה חודשים והם לא יודעים מה קורה איתם. אנחנו צריכים להיות נחושים לחזור הביתה בראש מורם ואני מקווה שגנץ טועה בדברים (המלחמה יכולה לקחת עשור וגם דור, א.ס) כי חשבתי שתוך כמה חודשים נהיה באירוע אחר".

בוא נדבר על אירועי דרום אדום.

"זה לא פסטיבל השנה ויש חסימות במקומות מסוימים כדי למנוע כניסות למקומות מסוימים שאסור להיכנס אליהם. אני חושב שנכון לקיים את זה גם אם זה לא בעוטף". 

31.01.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.