צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

אלון דוידי: "אני לא מבין פקודה שמאשרת להתקרב לגדר וזה טירוף מבחינתי"

ראש עיריית שדרות בראיון ל"בוקר טוב דרום": "אנחנו לא יכולים לחזור למצב של לפני ה-7.10"

"כל החלק הצפוני צריך להיות שטח השמדה וכל מי שמתקרב לגדר צריך לחזור ולא לייצר מצב שנחזור חזרה ל-7.10 וזה מזכיר לי את ההחלטות ההזויות שנתנו לאנשים להפגין צמוד לגדר", ניתח אלון דוידי את ההנחיה של צה"ל, "הייתה מחשבה לפתוח ב-4.2 את בתי הספר אבל המחשבה הזאת ירדה ואני נפגשתי כבר לפני שלושה שבועות עם ראש הממשלה ואני מקווה שיתנו תשובות לתושבים עד סוף שנת הלימודים".

אלון דוידי. צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

איפה זה עומד? 

"ממה שאני מבין שתקומה בונה מתווה מסוים יחד עם האוצר. פקידי האוצר או אחרים לא ירצו להוציא כסף אבל תושבי שדרות והעוטף הם הראשונים שצריך לדאוג להם".

חלק מהתושבים חזרו כבר? 

"יש 6,000-7,000 תושבים שנמצאים בעיר. יש עדיין אנשים במלונות וזאת מציאות מורכבת כי כל אחד מנסה ליצור את הטוב ביותר עבור המשפחה שלו. אף אחד לא מדמיין שמישהו שלא יכול לחזור יזרקו אותו ויגידו לו לגור באוהל".

אתם מאוחדים? 

"לכל אחד מאיתנו יש את המורכבות שלו אבל בדבר הזה אנחנו מאוחדים. המציאות היא מורכבת והדבר החשוב ביותר זה להביס את החמאס כדי שלא נחזור למראות כאלה".

משהו השתנה בתפיסה? 

"הירי נמשך כי עדיין יש אויב והירי נמשך כי עדיין יש מנהרות אבל ככה שצה"ל ילחץ יותר ועוד יותר רק ככה אנחנו ננצח. אני לא מבין פקודה שמאפשרת להתקרב לגדר וזה טירוף פשוט ומי שמנהל את המלחמה זה אותם אנשים שיש להם אחריות כבדה על הידיים שלהם".

הילה ברוך ליליאן מפורום "עוטף ישראל" הוסיפה: "נפגשנו במיוחד עם בני גנץ והוא גם אמר שהמלחמה הזאת תהיה ארוכה. אמר שיהיה שנה, עשור או דור. זה לא משהו שאנחנו יכולים לקבל אותו בסדר היום כי השטח מבעבע. מי שרוצה יכול לחזור ולחיות באזור מלחמה אבל למה הילדים שלנו צריכים להיות החיילים של הדבר הזה?

את חוזרת במציאות הזאת? 

"אני לא חוזרת. יש לנו קהילה מדהימה אבל אני לא מוכנה לעשות את זה. לצערי כל משפחה צריכה להתכנס בתוך עצמה".

29.01.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.