צילום: דובר צה"ל

הטרגדיה של בן גוריון: שלושה חללים, שלכל אחד מהם היה תפקיד באוניברסיטה, נפלו ברצועה

חבריהם של יואב לוי, אחמד אבו לטיף ואדם ביסמוט ז"ל משתפים על האובדן הקשה: "הם תמיד רצו לעשות טוב"

מאת: דור יחזקאלי

תחושות קשות באוניברסיטת בן גוריון שבנגב. מוסד הלימודים האקדמי שפתח את לימודיו לאחרונה בשנה החדשה, גילה כי באירוע הקשה שאירע ביום שני בסמוך לכיסופים והוביל למותם של 21 לוחמים, נפלו 3 חברי קהילת בן גוריון.

רס"ר (במיל') יואב לוי ז"ל, היה סטודנט להנדסת חומרים שנה ד', מיהוד-מונסון. רס"ל (במיל') אחמד אבו לטיף ז"ל מרהט, עבד במחלקת הביטחון, רס"ם (במיל') אדם ביסמוט ז"ל, היה יזם במרכז "יזמות 360", בוגר וחבר הסגל האקדמי מהמחלקה למנהל עסקים, מקרני שומרון. כעת, משתפים חבריהם בשיחה עם רדיו דרום, על האנשים המיוחדים שהיו.

יואב לוי ז"ל. אהב לנגן ולטייל. צילום: דובר צה"ל

רס"ר (במיל') יואב לוי ז"ל – מוזיקאי עם חיוך מיוחד, שכולם אהבו

אסף לוין, שטייל עם יואב בהודו, התגורר איתו ולאחר מכן למד איתו במכינה להנדסה, שיתף: "בשנת 2018 טיילתי בהודו בכפר פולגה ופגשתי אותו לראשונה, הוא היה עם גיטרה ושר שירים. לאחר מכן המשכנו לטייל עוד יומיים ביחד ולא התראינו בהודו. בקיץ של אותה שנה הגעתי למכינה בפיזיקה במכללת ספיר ולא זיהיתי אותו כי היה לו שיער קצר (לעומת השיער הארוך בהודו). נכנסתי לכיתה וקלטתי שהוא הסתכל עליי ומחייך את החיוך המיוחד שלו, הוא זיהה אותי. הפכנו לחבורה במכינה והחלטנו לשכור דירה בגבים במהלך שנה א', לאחר מכן עשינו אפיק מעבר לבן גוריון וגם שם היינו חברים והוא הגיע לבקר אותי בדירה. במשך שנה שגרתי איתו, לא רבנו אפילו פעם אחת על שום דבר, זה פשוט יואב, לא היה לו עצבים וכעס. הכל תמיד ברגוע, בצורה חיובית, אדם שחי בשלום. אומרים שיצר האדם רע מנעוריו, אז אצלו זה בדיוק הפוך, זה אדם שיצר הלב שלו הוא טוב. אני לא חושב שעברה לו מחשבה רעה בראש על מישהו אי פעם, ואפשר לראות את זה לפי היכולת שלו להתחבר לאנשים. תמיד יואב הוא ג'וקר שלא משנה באיזו מסגרת הוא, הוא מתחבר וכולם יאהבו אותו. בנוסף, הוא אהב מאוד לנגן, להתעסק במוזיקה ולטייל".

אחמד אבו לטיף ז"ל. רצה שתהיה אחדות. צילום: דובר צה"ל

רס"ל (במיל') אחמד אבו לטיף ז"ל – תמיד רצה לעזור ושאף לאחדות ואהבת חינם בעם ישראל

יקיר הילל שעבד איתו באוניברסיטה, סיפר למערכת רדיו דרום: "הוא היה אדם מאוד מיוחד לסובבים אותו, יש הרבה חברים שהוא היה מאוד קשור אליהם וחבר שלהם. בנוסף לזה, למדתי ממנו המון דברים, הוא לא הוריד את החיוך מהפנים, אהב את כולם ורצה טוב עבורם, עוזר לכל אדם שצריך. אני חושב שלקחתי ממנו את כיבוד ההורים שהיה לו, באינסטגרם הוא רשם את המשפט 'כבד את אביך ואת אימך למען יאריכון ימיך', זה משפט מהתורה וזה משהו שהוא הלך איתו. ראיתי איך הוא מתייחס למשפחה שלו, כמה הוא דואג להורים שלו, לאשתו ולילדה הקטנה. הוא תמיד רצה להיות הראשון בשביל לעזור ולתרום, וקיבל פעמיים מצטיין שזה לא משהו שבא ברגל. מדובר באבידה כבדה, הוא תמיד בלט. בזמן האחרון יצא לי לדבר איתו, הוא אמר לי שהוא בבה"ד 1 ואז באזור של עזה, אמרתי לו שרק יחזור אלינו ויהיה איתנו כי אנחנו מתגעגעים אליו, ולצערנו קרה מה שקרה וזה כואב. הוא תמיד רצה שתהיה אחדות בעם ישראל, שכולם יהיו ביחד ותהיה אהבת חינם. זוהי דרך שאנחנו צריכים ללכת בה, ואחדות זו המילה שעולה לי כשאומרים את השם אחמד".

אדם ביסמוט. סטרטאפיסט מצליח. צילום: דובר צה"ל

רס"ם (במיל') אדם ביסמוט ז"ל – איש של אנשים, שדאג שלמעשיו יהיו השפעה חיובית

פרופסור מיקי מלול, דיקן הפקולטה לניהול שעבד איתו, סיפר לרדיו דרום: "אדם הוא מרצה אהוב ומוערך, בוגר הפקולטה לניהול, ומרצה בשנים האחרונות את סדנת האתגר החברתי, מאז שהיא הוקמה. זוהי סדנה ייחודית שאדם טיפח לתלמידי הפקולטה לניהול לתואר שני. מדובר באיש של אנשים. אדם טוב וערכי שהתנה את כל יכולותיו לחינוך סטודנטים וסטודנטיות לעשיית טוב. הוא הקים ויזם את חברת SightBit שפיתחה מצלמה שמסייעת למצילים לראות סימנים למצוקה במים למרחק ארוך, ובכך להציל חיים. זה לא מקרי שאדם בחר בסטרטאפ שעוסק בהצלת חיים, זה שיקף את הערכים שלו והשאיפות שלו לעשות טוב, וזה גם מה שהוא עשה בסדנת האתגר החברתי, שבעצם בחברה הזו הוא יצר פלטפורמה להבאת רעיונות חדשניים לפתרון בעיות חברתיות אמיתיות. הוא אפשר לסטודנטים הזדמנות להשתמש ביזמות וחדשנות לטובת עשיית טוב בחברה. אחד הפרויקטים בסדנה שלו היה למשל תוך שיתוף פעולה עם אגף הרווחה בעיריית ב"ש. האגף הציג את האתגרים שלו, הסטודנטים עבדו על הבעיות ובסוף הסדנה הציגו פתרונות למנהלי אגף הרווחה, ובעצם כבר שם נוצר חיבור ורצון של האגף ליישם חלק מהרעיונות בפועל. הוא סיפק לסטודנטים הזדמנות לממש את הרצון לעשות טוב בחברה, דרך הפלטפורמה שהקים".

25.01.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.