צילום פרטי

"איפה נשמע דבר כזה שבזמן מלחמה אנחנו מתדלקים את האויב?": שי, אביו של עומר ונקרט שחטוף בעזה בראיון

שי ונקרט בראיון לתוכנית "בוקר טוב דרום": "אני מרגיש שעומר חוזר אבל הסבל הוא נוראי"

"עומר נמצא כבר 111 ימים יותר מדי בשבי החמאס ואנחנו מאמינים שהוא חוזר", סיפר שי ונקרט, "זה ימים ולילות ללא שינה. עם כל הכאב שאני שומע מהעדויות הקשות, התנאים וההתעללויות זה מכניס אותנו לחרדה נוספת על אחת כמה וכמה שעומר חולה במחלה במעי שהיא מתפרצת במצבי לחץ עד כדי סכנת חיים אז הנושא של החולים צריך להיות בפרונט". 

עומר ונקרט. כבר 111 ימים בשבי

הסיבה שעומר לא יצא זה בגלל שהוא בן 22.

"אמנם הוא ילד אבל הוא חולה".

קיבלתם עדכון מהשבים שחזרו מעזה?

"יש לנו אות חיים מהחטופים שחזרו וראו אותו ואמרו שהוא חי. המידע נתן לנו רוח גבית ותקווה אבל עברו 60 ימים מאז. אני מרגיש שהוא חוזר אבל הסבל הוא נוראי".

אף אחד לא קיבל אינדיקציה אם התרופות הגיעו אליו.

"גם אנחנו לא קיבלנו אינדיקציה וגם במתווה הקודם אחרי 4 ימי הפוגה הצלב האדום היה אמור להיכנס ולגבי הנושא ההומניטרי ואני לא רוצה להפסיק את הסיוע. אני חושב שהסיוע נדרש לתושבים שפונו מצפון הרצועה, אבל זה צריך להיות הומניטרי תמורת הומניטרי".

למה לא להציב אולטימטום? תביאו את החטופים - תקבלו, לא תביאו - לא תקבלו.

"אין יותר נכון מזה. הייתה חסימה של משאיות של משפחות וציבור שלא יכולים לראות את הדבר הזה. איפה נשמע דבר כזה שבזמן מלחמה אנחנו מתדלקים את האויב?"

בהנחה ועומר שומע אותנו. דבר איתו.

"עומר, כפרה עליך ועוד יותר שאני מתגעגע ואנחנו במאבק. אני מאמין שאתה שומע מדי פעם ואתה חזק ואנחנו עושים הכל בשביל להוציא אותך ולשחרר אותך. אני שולח לך תפילות ותהיה חזק, תחזור הביתה".   

25.01.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.