צילום: פרטי

הלימודים בבית ספר יהודי, המסע לפולין והסיוע לתושבי הדרום ב-7.10: הסיפור המרגש של אחמד אבו לטיף ז"ל שנפל בעזה

מוחמד אבו מועמר שגדל עם אבו לטיף ז"ל בראיון לרדיו דרום: "הוא בן אדם גיבור וזהב שרצה לתת הכל למען המדינה"

מאת: דור יחזקאלי

דובר צה"ל הודיע היום (ג') על נפילתם של 24 לוחמים בקרבות בדרום רצועת עזה. אחד מהם הוא רס"ל (במיל') אחמד אבו לטיף בן ה-26 מרהט, לוחם בגדוד 8208, חטיבה 261, לאחר קרבות קשים בדרום רצועת עזה.

מוחמד ואחמד במדי צה"ל. צילום פרטי

בראיון מיוחד לרדיו דרום, מספר אחד מהאנשים הקרובים ביותר לאחמד ז"ל, מוחמד אבו מועמר, שגדל לצידו כשכן ולאחר מכן נלחם לצידו בגדוד הגדס"ר הבדואי, לאחר שאבו לטיף שיכנע אותו ואת הוריו להתגייס על מנת לשמור על המדינה.

אבו מועמר סיפר על האדם המיוחד שהיה אחמד ז"ל, ערכיו הרבים, הרצון לשרת את המדינה והמעשים המיוחדים שבהם נקט, כמו שכנוע של רבים בסביבתו להתגייס לצה"ל וההחלטה לצאת לשטח בשבת השחורה עם נשקו האישי, על מנת להציל אנשים שהיו בסביבה.

מוחמד אבו מועמר סיפר לרדיו דרום: "אחמד הוא שכן שלי וגר בבית הצמוד אליי. אני מכיר אותו מהשכונה, ממש מהילדות כי גדלנו ביחד זה לצד זה, ברמה שכל יום הייתי רואה אותו. הוא היה גדול ממני בשנתיים, היינו בורחים מבית הספר ויושבים מאחוריו, אבל גם בתור ילד הוא היה ילד מאוד טוב. לפני שהתגייסנו רצינו ללמוד בבית ספר יהודי בשביל שיגייסו אותנו מהר יותר, אז למדנו ב"עמל" בבאר שבע ועשינו גדנ"ע. בנוסף, יצאנו מטעם בית הספר לטיול בפולין (מסע שבו לומדים על השואה)".

אחמד אבו לטיף. צילום: דובר צה"ל

חברו הקרוב סיפר על כך שחברי הילדות הפכו להיות חברים לנשק, לאחר שאבו לטיף שכנע את הוריו ואותו להתגייס לצה"ל: "הוא גייס אותי לגדס"ר הבדואי בשנת 2018, לאחר שהוא התגייס בשנת 2016. הוא שכנע אותי להתגייס לאחר שהצליח לשכנע גם את הוריי, בזכותו עשיתי שירות צבאי והייתי איתו ביחד בגדוד כל השירות. חוץ ממני הוא גייס עוד חבר קרוב מרהט, ובכלל, אחמד שכנע המון אנשים להתגייס לצה"ל.

הוא בן אדם גיבור וזהב, נשמה טובה שנתן הכל למדינה, היה חשוב לו מאוד לשמור על המדינה ולפתח את הגדוד של הגדס"ר הבדואי. היינו הולכים לבתי הספר ברהט על מנת לשכנע את הצעירים ששם להתגייס. אני עד עכשיו לא מעכל את זה שהוא נפל, הוא היה לוחם מצטיין, ללא בעיות משמעת, ממש ספר פקודות שאפשר ללמוד ממנו המון. הוא תמיד סיפר על כמה חשוב לשמור על המדינה ולתת למענה. מאוד חבל עליו, הוא נשוי ויש לו ילדה אחת".

אבו מועמר מספר על כך שבשבת השחורה, נסע ביחד עם אחמד לאזור שדרות על מנת לסייע לחלץ אנשים שזעקו לעזרה: "אחמד קיבל פטור ממילואים ונלחם כל הזמן על מנת לחזור ולשרת את המדינה, הוא תמיד רצה להיות בצבא ואפילו להמשיך להיות איש קבע. לאחר הצבא הוא עבד באוניברסיטת בן גוריון כמאבטח. בשביעי לאוקטובר נסענו אחמד, עוד שני חיילים ואני לאזור של כרם שלום. אני הייתי עם מדים אבל בלי נשק, ולאחמד היה את הנשק הפרטי שלו. בסביבות השעה 12:00 הגענו לאזור שבין בית קמה לשדרות, היה שם בלאגן גדול, היינו ממש קרובים להכל. היו כל הזמן טילים מעל הראש, ושריקות של יריות שעוברות לידנו. ראינו המון אנשים שבורחים מהאזור, ואנחנו ניסינו כמה שאפשר לעזור להם".

יצא לך לדבר איתו בימים האחרונים?

"שוחחתי איתו לפני כשבועיים, היה חשוב לו לדאוג לי מרחוק והוא שלח מישהו על מנת שיעזור לי לחזור למילואים. הוא חשב עליי, ועל כל החבר'ה על מנת שיגייסו אותם. כשדיברנו הוא סיפר לי שהוא בגדוד מעולה, שהחברים שאיתו הם אנשים טובים מאוד ושאוהבים אותו, ושהוא בעזרת השם יחזור בקרוב. אחרי זה, במשך שבועיים לא דיברנו בכלל, כנראה שהיה לו קשה לענות לטלפון, אבל אני מבין אותו".

הלוחם שראה את ההגנה על המולדת כמשימה חשובה מאין כמותה, השאיר אחריו הורים, אישה וילדה. יהי זיכרו ברוך.

23.01.2024
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.